Archiwum ogłoszeń 2010/2011

20 maja 2009

Archiwum

Możliwość komentowania Archiwum ogłoszeń 2010/2011 została wyłączona


Dwudziesta druga niedziela zwykła – 28 sierpnia 2011 roku

 1. Jutro, w poniedziałek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W Bazylice archikatedralnej w Warszawie – Uroczystość Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 2. W czwartek, 1 września, na rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/12 o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza św. dziękczynno-błagalna w intencji dzieci i młodzieży, Ich rodziców, Dyrektorów szkół, grona pedagogicznego i katechetów pracujących w szkołach znajdujących się na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 3. 1 września, w czwartek przypada 72 rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się za poległych w obronie Ojczyzny.
 4. 2 września – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 i 17.30. Po Mszy Św. wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej naszej parafii.
 5. 3 września – pierwsza sobota miesiąca – wyjście do chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych, jeżeli tacy są na terenie parafii.
 6. 4 września przypada pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 7. 4 września, w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego. zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna dla dzieci i młodzieży z naszej parafii z poświęceniem tornistrów, teczek i plecaków.
 8. Katechezy dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą i ich rodziców rozpoczną się jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca tj. 18.09.2008 r. o godz. 15.30, a Msza Św. o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu dzieci, które były ochrzczone poza naszą parafią.
 9. Kalendarz liturgiczny: 1 września wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy , 3 września wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Dwudziesta pierwsza niedziela zwykła – 21 sierpnia 2011 roku

 1. Dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na tynki zewnętrzne naszego kościoła.
 2. Jutro wspomnienie Najświętszej Marii Panny, Królowej.
 3. 24 sierpnia, w środę, przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła.
 4. W piątek, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Jest to święto patronalne Pomocników Maryi, Matki Kościoła. Można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.
 5. W sobotę – wspomnienie św. Moniki.

Dwudziesta niedziela zwykła – 14 sierpnia 2011 roku

 1. Taca z dzisiejszego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W imieniu Rektora Uniwersytetu i studentów dziękuję za wsparcie finansowe.
 2. Jutro, w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
 3. W środę 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka , kapłana.
 4. W sobotę, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na tynki na zewnątrz naszego kościoła.
 6. Przypominamy, że w czasie trwania pielgrzymki przed mszą św. wieczorną odmawiamy różaniec w intencji pątników udających się na Jasną Górę.

Dziewiętnasta niedziela zwykła – 7 sierpnia 2011 roku

 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Jutro, wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.
 3. We wtorek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 4. 10 sierpnia, w środę, Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 5. W czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W imieniu Rektora Uniwersytetu i studentów dziękuję za wsparcie finansowe.

Osiemnasta niedziela zwykła – 31 lipca 2011 roku

 1. Dzisiaj, na prośbę Metropolity Warszawskiego jest zbierana puszka dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną. Za zrozumienie i wsparcie finansowe Bóg zapłać.
 2. O sierpniową abstynencję apeluje Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. „Pokażmy, że potrafimy żyć szczęśliwie bez alkoholu” – napisał w liście bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu.
 3. 1 sierpnia, w poniedziałek, przypada 67 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego . Będziemy modlić się za tych, którzy zginęli podczas Powstania, a o godz. 17.00 zadzwonią dzwony. Sygnał ten będzie formą hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Warszawy.
 4. We wtorek w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.
 5. W czwartek, 4 sierpnia –wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
 6. 5 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 7.30 i 17.30. Po Mszy Św. wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej parafii.
 7. 6 sierpnia, w sobotę, Święto Przemienienia Pańskiego, msze św. o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem. W sobotę również przypada 33 rocznica śmierci papieża Pawła VI.
 8. Przypominamy, że 5 i 6 sierpnia wyruszają pielgrzymki na Jasną Górę. Zwyczajem w naszej parafii jest odmawianie różańca w intencji pątników udających się na Jasną Górę. Zapraszamy przed mszą św. wieczorną.
 9. 7 sierpnia przypada pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 10. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na KUL.

Siedemnasta niedziela zwykła – 24 lipca 2011 roku

 1. W związku z trwającym Ogólnopolskim Tygodniem św.Krzysztofa ogłoszonym przez MIVA Polska – organizację pomagającą misjonarzom na całym świecie, zbierana jest dzisiaj puszka. Ofiary te będą przekazane na wsparcie naszych rodaków misjonarzy, którzy niosą Chrystusa na krańce świata. W imieniu misjonarzy składam Bóg zapłać za okazaną pomoc.
 2. Z okazji jutrzejszego dnia automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, po każdej Mszy św. odbędzie się parafialne poświęcenie pojazdów.
 3. Jutro – Święto św. Jakuba, apostoła.
 4. We wtorek, 26 lipca – wspomnienie świętych. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom.
 5. 29 lipca, w piątek – wspomnienie św. Marty.
 6. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia, życząc, by patronowie wypraszali dla Nich jak najwięcej potrzebnych łask.
 7. W przyszłą niedzielę na prośbę Metropolity Warszawskiego odbędzie się zbiórka do puszek dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną. Za wszelkie wsparcie Bóg zapłać.

Szesnasta niedziela zwykła – 17 lipca 2011 roku

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca na potrzeby naszego kościoła, tym razem na elewację.
 2. Jutro ks. Marcin z grupą naszych dzieci udaje się na kolonie letnie. Prosimy o modlitwę w Ich intencji.
 3. Od 18 do 25 lipca będzie trwał Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa ogłaszany przez MIVA Polska – organizację pomagającą misjonarzom na całym świecie. W związku z tym w przyszłą niedzielę będzie zbierana puszka na ten cel.
 4. W środę, 20 lipca – wspomnienie bł. Czesława, kapłana.
 5. 22 lipca, w piątek – wspomnienie św. Marii Magdaleny.
 6. W sobotę, 23 lipca – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się parafialne poświęcenie pojazdów. Ofiary z tej okazji będą przekazane na wsparcie naszych rodaków misjonarzy, którzy niosą Chrystusa na krańce świata. W imieniu misjonarzy składam Bóg zapłać za okazaną pomoc.

Piętnasta niedziela zwykła – 10 lipca 2011 roku

 1. Jutro, 11 lipca – Święto św. Benedykta, opata.
 2. We wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika.
 3. W środę – wspomnienie św. Andrzeja Świerada, pustelnika i Benedykta.
 4. W piątek – Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
 5. W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca na potrzeby naszego kościoła, tym razem na elewację.

Czternasta niedziela zwykła – 3 lipca 2011 roku

 1. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. W środę, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy, Patronki Dzieł Misyjnych w Polsce.
 3. W piątek, 8 lipca – Wspomnienie św. Jana z Dukli, Kapłana.

Trzynasta niedziela zwykła – 26 czerwca 2011 roku

 1. 28 czerwca we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza Biskupa i Męczennika.
 2. W środę, 29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem. Taca przeznaczona na daninę św. Piotra tak zwane Świętopietrze. Wszystkim solenizantom już dzisiaj życzę aby święci patronowie wypraszali jak najwięcej łask.
 3. 1 lipca – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 i 17.30. Po Mszy Św. wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej naszej parafii.
 4. W piątek, 1 lipca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można spożywać pokarmy mięsne.
 5. 2 lipca – pierwsza sobota miesiąca – informujemy, że wyjścia księży do chorych w czasie wakacji nie będzie, chyba, że zaistnieje wyjątkowa sytuacja.
 6. W pierwszą sobotę lipca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem.
 7. 3 lipca przypada pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 8. Bóg zapłać grupom, które przygotowały ołtarze na Boże Ciało. Akcji Katolickiej, która przygotowała 1 Ołtarz, Żywemu Różańcowi Mężczyzn i Niewiast za 2 Ołtarz, Wspólnocie Charyzmatycznej za przygotowanie 3 Ołtarza i Chórowi za 4 Ołtarz.
  W szczególny sposób pragnę podziękować naszej młodej parafialnej orkiestrze dętej, która uświetniła procesję. W orkiestrze grał Olaf Krymski, Maciej Żwański i Pan Aleksander – organista.
  Dziękuję również chórowi, ministrantom, bielankom, sypaczkom, asyście i wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 23 czerwca 2011 roku

 1. Dzisiaj – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 7.30; 9.00; 10.00 po mszy św. o godz. 10.00 bez kazania wyjście z procesją do 4 ołtarzy. Trasa tradycyjna. Po powrocie z procesji kazanie i rozesłanie. Dla wszystkich, którzy uczestniczyli tylko w procesji msza św. bez kazania około godz. 11.30. Kolejne msze o godz. 18.00 i 19.30. Bóg zapłać tym grupom, które przygotowały ołtarze na dzisiejszy dzień tj.:
  Ołtarz 1: – “W Komunii z Bogiem” – Akcji Katolickiej,
  Ołtarz 2: – „Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba” – Żywemu Różańcowi,
  Ołtarz 3: – „Nie wyście Mnie wybrali ale ja Was wybrałem” -Wspólnocie charyzmatycznej,
  Ołtarz 4: – „Chodźcie, bo wszystko już gotowe” Chórowi.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 19 czerwca 2011 roku

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, na potrzeby naszego kościoła, tym razem na elewację.
 2. Jutro: Dzień Migranta i Uchodźcy.
 3. We wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.
 4. W czwartek, 23 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 7.30; 9.00; 10.00 po mszy św. o godz. 10.00 bez kazania wyjście z procesją do 4 ołtarzy. Trasa tradycyjna. Po powrocie z procesji kazanie i rozesłanie. Dla wszystkich, którzy uczestniczyli tylko w procesji msza św. bez kazania około godz. 11.30. Kolejne msze o godz. 18.00 i 19.30.
 5. W piątek, 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Można spożywać pokarmy mięsne.
 6. Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP serdecznie zaprasza na koncert zespołu Arka Noego, który odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w Parku Czechowickim.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 12 czerwca 2011 roku

 1. Dzisiaj kończy się okres Komunii Wielkanocnej.
 2. Jutro, w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 3. 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.
 4. 15 czerwca – wspomnienie bł. Jolanty, Zakonnicy.
 5. 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.
 6. 19 czerwca, przyszła niedziela, dwunasta zwykła – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca na potrzeby naszego kościoła, tym razem na elewację.
 8. Pan Aleksander, nasz organista, zaprasza wszystkich chętnych, grających na instrumentach dętych, na próbę orkiestry Bożego Ciała. W tym roku chcemy uświetnić naszą procesję udziałem orkiestry dętej. Próby odbywają się w piątki o godz. 20.00. Wiek – nieograniczony. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Zapewniamy nuty i dobrą atmosferę. Już się zgłosiło 5 osób. Czekamy na kolejne zgłoszenia.
 9. 23 czerwca, w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 7.30; 9.00; 10.00 po mszy św. o godz. 10.00 bez kazania wyjście z procesją do 4 ołtarzy. Trasa tradycyjna. Po powrocie z procesji kazanie i rozesłanie. Dla wszystkich, którzy uczestniczyli tylko w procesji msza św. bez kazania około godz. 11.30. Kolejne msze o godz. 18.00 i 19.30.
  W związku z tym grupy odpowiedzialne za poszczególne ołtarze proszone są o zgłoszenie się na plebanię celem ustalenia spraw organizacyjnych.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 4 czerwca 2011 roku

 1. Dzisiejsza niedziela to Święto Dziękczynienia. Taca na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Odbywa się również przykościelna zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie pod hasłem „Dziękujemy za Beatyfikację Jana Pawła II”.
 2. Dzisiaj podczas każdej Mszy Św. Czytane jest słowo Metropolity Warszawskiego Ks. Kazimierza Kardynała Nycza na czwarte Święto dziękczynienia.
 3. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po Mszy Św. o godz. 18.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 4. 1 czerwca rozpoczęły się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Są one odprawiane tak jak Nabożeństwa Majowe w dni powszednie i świąteczne po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. 8 czerwca, w środę, wspomnienie Św. Jadwigi, królowej, przeniesione z 17 lipca.
 6. W czwartek, 9 czerwca – w Bazylice archikatedralnej Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. W pozostałych kościołach Archidiecezji: Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.
 7. 9 czerwca br. o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Sakramentu udzieli Ks. Bp Marian Duś. W związku z tym kandydatom do Sakramentu Bierzmowania przypominamy: – o nabożeństwie pokutnym i pierwszej próbie liturgii, które odbędą się w poniedziałek, 6 czerwca o godz. 19.00 w kościele oraz – o dniu spowiedzi i próbie generalnej, które odbędą się we wtorek 7 czerwca o godz. 17.30 również w kościele.
 8. Ks. Marcin zaprasza rodziców dzieci kolonijnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 10 czerwca, w piątek, o godz. 19.00 w salce pod zakrystią. Na spotkaniu będzie możliwość dopełnienia wszystkich formalności.
 9. 10 czerwca – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.
 10. 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
 11. Przyszła niedziela to niedziela Zesłania Ducha Świętego.

Szósta Niedziela Wielkanocna – 29 maja 2011 roku

 1. Dzisiejsze ofiary składane do puszek przeznaczone są na potrzeby KULu.
 2. W poniedziałek rozpoczynają się Dni Modlitw o urodzaje (dawne Dni Krzyżowe).
 3. We wtorek, 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. z kazaniem o godz. 8.00 i 18.00.
 4. Od 1 czerwca rozpoczynają się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane tak jak Nabożeństwa Majowe w dni powszednie i świąteczne po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.
 5. 1 czerwca – Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu przypada wspomnienie Św. Justyna, Męczennika
 6. 3 czerwca – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 i 17.30. Po Mszy Św. wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej naszej parafii. Rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.
 7. 4 czerwca – pierwsza sobota miesiąca – wyjście do chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych, jeżeli tacy są na terenie parafii.
 8. 5 czerwca przypada pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeniesiona z czwartku. Siódma niedziela Wielkanocy, to Święto Dziękczynienia. Taca na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Odbędzie się również przykościelna zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie pod hasłem „Dziękujemy za Beatyfikację Jana Pawła II”
 10. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bierzmowania w naszej parafii, która odbędzie się 9 czerwca o godz. 18.00, kandydatów do Sakramentu informujemy: – o nabożeństwie pokutnym i pierwszej próbie liturgii, które odbędą się 6 czerwca o godz. 19.00 w kościele oraz – o dniu spowiedzi i próbie generalnej, które odbędą się 7 czerwca o godz. 17.30 również w kościele.
 11. Ks. Marcin zaprasza rodziców dzieci kolonijnych na spotkanie organizacyjne przed wyjazdem w dniu 10 czerwca o godz. 19.00 w salce pod zakrystią. Na spotkaniu będzie możliwość dopełnienia wszystkich formalności.
 12. Pan Aleksander, nasz organista, zaprasza wszystkich chętnych, grających na instrumentach dętych, na próbę orkiestry Bożego Ciała. W tym roku chcemy uświetnić naszą procesję udziałem orkiestry dętej. Próby odbywać się będą w piątki o godz. 20.00. Wiek – nieograniczony. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Zapewniamy nuty i dobrą atmosferę. Już się zgłosiły 2 osoby grające na trąbce. Czekamy na kolejne zgłoszenia.

Piąta Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2011 roku

 1. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. będzie czytane słowo Arcybiskupa Warszawskiego przed dziękczynieniem za błogosławionego Jana Pawła II i Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
 2. W czwartek, 26 maja – Dzień Matki. W tym dniu wspominamy św. Filipa Nereusza, Kapłana.
 3. 28 maja przypada 30 rocznica śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski.
 4. Z okazji Dnia Dziecka, Ks. Marcin organizuje jednodniowy festyn dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Odbędzie się on 4 czerwca (w sobotę) w Inowłodzu. W ramach festynu przewidziano:
  – spływ kajakami rzeką Pilica
  – ognisko i pieczenie kiełbasek
  – pokaz broni pneumatycznej i zawody strzeleckie pod nadzorem instruktora
  – strzelanie z łuku
  – zawody w piłkę nożną.
  Przejazd autokarem. Liczba miejsc ograniczona. Informacje i zapisy u Ks. Marcina.
 5. W miniony poniedziałek ks. Andrzej obchodził imieniny, dzisiaj częstuje cukierkami.
 6. Pan Aleksander, nasz organista, zaprasza wszystkich chętnych, grających na instrumentach dętych, na próbę orkiestry Bożego Ciała. W tym roku chcemy uświetnić naszą procesję udziałem orkiestry dętej. Próby będą się odbywać w piątki o godz. 20.00. Wiek – nieograniczony. Zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków. Zapewniamy nuty i dobrą atmosferę. Jednocześnie ponawiamy zaproszenie do śpiewania w naszym chórze. Przypominamy, że próby odbywają się w środy o godz. 19.00. Obecnie przygotowujemy się do uroczystości Bierzmowania.

Czwarta Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2011 roku

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na elewację naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję i proszę o modlitwę w tej intencji.
 2. Dzisiaj o godz. 10.30. Msza św. rocznicowa dla dzieci, które przyjęły Komunię św. w zeszłym roku i Ich rodziców.
 3. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 4. Jutro – Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, jest to również Dzień Imienin naszego ks. Andrzeja. Życzymy Mu, aby Jego Patron wypraszał księdzu jak najwięcej łask.
 5. 9 czerwca b.r. o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Sakramentu udzieli Ks. Bp Marian Duś.

Trzecia Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2011 roku

 1. Dzisiaj w naszej parafii wielka uroczystość – jest to dzień I Komunii Świętej.
  Dzisiaj do I Komunii Świętej przystąpią kolejne 2 grupy:
  I gr. – godz. 10.30;
  II gr. – godz. 12.30;
  W związku z komunią w naszym kościele chrztów o godz. 12.00 dzisiaj i 8 maja nie będzie. Jeżeli będą chętni to Sakramentu chrztu udzielimy podczas mszy św. o godz. 9.00.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Za złożone ofiary w imieniu rektora i społeczności kleryckiej składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Jutro, 9 maja – uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
 4. 14 maja w Warszawie uroczystość N.M.P. Łaskawej, głównej Patronki stolicy.
 5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca na potrzeby naszego kościoła, tym razem na elewację.
 6. 14 maja, w sobotę o godz. 9.30 odbędzie się spowiedź dzieci, które przyjęły Komunię św. w minionym roku.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30. będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za wszystkie łaski otrzymane przez dzieci, które przyjęły Komunię św. w zeszłym roku Ich rodziców i chrzestnych.
 8. W drugiej połowie lipca, ks. Marcin organizuje obóz dla dzieci i młodzieży w okolicach DARŁOWA. W ramach obozu przewidziano liczne atrakcje – odrębny program dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje po Mszy św. w zakrystii. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem.
 9. Z okazji Dnia Dziecka, Ks. Marcin organizuje jednodniowy festyn dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Odbędzie się on 4 czerwca (w sobotę) w Inowłodzu. W ramach festynu przewidziano:
  – spływ kajakami rzeką Pilica
  – ognisko i pieczenie kiełbasek
  – pokaz broni pneumatycznej i zawody strzeleckie pod nadzorem instruktora
  – strzelanie z łuku
  – zawody w piłkę nożną.
  Przejazd autokarem. Liczba miejsc ograniczona. Informacje i zapisy u Ks. Marcina.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – 3 maja 2011 roku

 1. Dzisiaj, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego tj.: o godz. 7.00 Godzinki, 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 i 19.30.
 2. Od 1 maja w naszej parafii rozpoczęły się nabożeństwa majowe ku czci N.M.P., które odprawiane są w dni powszednie i świąteczne po mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. 4 maja w środę – wspomnienie Św. Floriana Męczennika.
 4. 6 maja przypada 1 piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 rano i po południu od godz. 17.30.
 5. 7 maja – pierwsza sobota miesiąca – wyjście do chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych, jeżeli tacy są na terenie parafii.
 6. 8 maja, do I Komunii Świętej przystąpią kolejne 2 grupy:
  I gr. – godz. 10.30;
  II gr. – godz. 12.30;
  W związku z komunią w naszym kościele chrztów o godz. 12.00 nie będzie. Jeżeli będą chętni Sakramentu chrztu udzielimy podczas mszy św. o godz. 9.00.
 7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 8. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, informujemy, że uroczystość odbędzie się 9 czerwca b.r. o godz. 18.00. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii do ks. Marcina, celem pobrania informacji, jak również biletów wstępu na przedstawienie w Teatrze Roma, które odbędzie się 7 maja 2011 roku.
 9. W drugiej połowie lipca, ks. Marcin organizuje obóz dla dzieci i młodzieży w okolicach DARŁOWA. W ramach obozu przewidziano liczne atrakcje – odrębny program dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje po Mszy św. w zakrystii. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem.

Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego – 1 maja 2011 roku

 1. Dzisiaj w naszej parafii wielka uroczystość – jest to dzień I Komunii Świętej.
  Dzisiaj do I Komunii Świętej przystąpią 2 grupy:
  I gr. – godz. 10.30;
  II gr. – godz. 12.30;
  W związku z komunią w naszym kościele chrztów o godz. 12.00 dzisiaj i 8 maja nie będzie. Jeżeli będą chętni to Sakramentu chrztu udzielimy podczas mszy św. o godz. 9.00.
 2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci N.M.P., które odprawiane są w dni powszednie i świąteczne po mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 3. Jutro 2 maja – uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
 4. We wtorek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego tj.: o godz. 7.00 Godzinki, 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 i 19.30.
 5. 4 maja w środę – wspomnienie Św. Floriana Męczennika.
 6. 6 maja przypada 1 piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 rano i po południu od godz. 17.30.
 7. 7 maja – pierwsza sobota miesiąca – wyjście do chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych, jeżeli tacy są na terenie parafii.
 8. 8 maja, do I Komunii Świętej przystąpią następne 2 grupy: I gr. – godz. 10.30; II gr. – godz. 12.30;
 9. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 10. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, informujemy, że uroczystość odbędzie się 9 czerwca b.r. o godz. 18.00. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii do ks. Marcina, celem pobrania informacji, jak również biletów wstępu na przedstawienie w Teatrze Roma, które odbędzie się 7 maja 2011 roku.
 11. W drugiej połowie lipca, ks. Marcin organizuje obóz dla dzieci i młodzieży w okolicach DARŁOWA. W ramach obozu przewidziano liczne atrakcje – odrębny program dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje po Mszy św. w zakrystii. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem.

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – 25 kwietnia 2011 roku

Z okazji Świat Wielkanocnych w imieniu własnym i księży tutaj pracujących składamy wszystkim parafianom i gościom najlepsze życzenia Błogosławieństwa Bożego, obfitości łask i radości duchowej.

 1. Dzisiaj – poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – drugi dzień świąt Msze św. W naszym kościele wg porządku niedzielnego tj. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 i 19.30.
 2. Również dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. będzie zbierana taca na KUL i czytany list Rektora KUL-u. Za złożone ofiary w imieniu rektora i społeczności akademickiej składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Piątek 29 kwietnia jest dniem męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
 4. 1 maja – druga niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego. Jest to pierwsza niedziela miesiąca.
 5. Od przyszłej niedzieli to jest od 1 maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci N.M.P., które odprawia się codziennie. W naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie i świąteczne po mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Bardzo proszę o udekorowanie kapliczek znajdujących się na terenie naszej parafii.
 6. 1 maja to dzień I Komunii Świętej w naszym kościele:
  Komunia Święta odbędzie się w 2 grupach:
  I gr. – godz. 10.30;
  II gr. – godz. 12.30;
 7. W związku z komunią 1 i 8 maja w naszym kościele chrztów o godz. 12.00 nie będzie. Jeżeli będą chętni, to sakramentu chrztu udzielimy podczas mszy św. o godz. 9.00.
 8. Mszę św. rocznicową dla wszystkich dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię św. w zeszłym roku i Ich rodziców będziemy sprawować w niedzielę 15 maja o godz. 10.30.
 9. Na zbliżający się miesiąc maj, w którym przypada 30 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Centrum Opatrzności Bożej przygotowało program obchodów związanych z wymienioną rocznicą. Dokładna informacja zamieszczona jest w gablotach.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 24 kwietnia 2011 roku

Wszystkim parafianom i gościom z okazji Świąt Wielkanocnych, w imieniu własnym i księży tutaj pracujących życzę, głębokiego przeżywania bliskości oraz miłości Ukrzyżowanego i pięknej tajemnicy Zmartwychwstania Pana, a także pokoju i radości w kształtowaniu bogactwa duchowego. Niech ten świąteczny czas umocni nas w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 1. Jutro – poniedziałek – w Oktawie Wielkanocy – drugi dzień świąt Msze św. W naszym kościele wg porządku niedzielnego tj. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 i 19.30.
 2. Jutro podczas wszystkich Mszy św. będzie zbierana taca na KUL i czytany list Rektora KUL-u. Za złożone ofiary w imieniu rektora i społeczności akademickiej składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Piątek 29 kwietnia jest dniem męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
 4. 1 maja – druga niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego.
 5. Od przyszłej niedzieli to jest od 1 maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci N.M.P., które odprawia się codziennie. W naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie i świąteczne po mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Bardzo proszę o udekorowanie kapliczek znajdujących się na terenie naszej parafii.
 6. 1 maja to dzień I Komunii Świętej w naszym kościele:
  Komunia Święta odbędzie się w 2 grupach:
  I gr. – godz. 10.30;
  II gr. – godz. 12.30;
 7. W związku z komunią 1 maja i 8 maja w naszym kościele chrztów o godz. 12.00 nie będzie. Jeżeli będą chętni, to sakramentu chrztu udzielimy podczas mszy św. o godz. 9.00.

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej- 17 kwietnia 2011 roku

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo palm. Dzisiaj będzie można nabyć w naszym kościele palmy.
 2. Dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na prace związane w naszym kościele.
 3. Również dzisiaj o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a msza święta w Ich intencji o godz. 16.00.
 4. W Wielkim Tygodniu sprawy w kancelarii załatwiamy do środy włącznie, tj. 20 kwietnia.
 5. We wtorek Wielkiego Tygodnia przypada 6 rocznica wyboru Ojca Świętego Benedykta XVI.
 6. W Wielki Czwartek w kościołach katedralnych odprawia się przed południem Mszę Krzyżma, w czasie której poświęca się oleje. Kapłani odmawiają przyrzeczenia złożone przy święceniach. W związku z tym Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie. Mszę Wieczerzy Pańskiej będziemy sprawować o godz. 18.00. Rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Taca z Wielkiego Czwartku przeznaczona będzie na dom księży emerytów.
 7. 22 kwietnia – Wielki Piątek Męki Pańskiej. Za udział w adoracji i ucałowanie krzyża podczas liturgii Męki Pańskiej można uzyskać odpust zupełny. Ofiary złożone przez wiernych przeznaczone będą na Grób Pański w Jerozolimie.
 8. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek odbędzie się tylko raz o godz. 17.00.
 9. W Wielką Sobotę na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych należy przynieść świece.

WIELKI TYDZIEŃ
Święte Triduum Paschalne w parafii Świętej Rodziny

Wielki Czwartek – 21.04.2011
Ustanowienie eucharystii i kapłaństwa, Jezus uczy braterskiej miłości

MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ GODZ. 18.00

Wielki Piątek – 22.04.2011

Rozważanie i adoracja męki Pańskiej

Jutrznia o godz.: 8.00, adoracja, Droga Krzyżowa godz. 17.00

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ GODZ.: 18.00

Wielka Sobota – 23.04.2011

W Wielką Sobotę Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz zstąpienie Jezusa do otchłani W modlitwie i poście oczekuje na Jego Zmartwychwstanie.

Jutrznia 8.00, błogosławieństwo pokarmów po jutrzni do godz.: 17.30

WIGILIA PASCHALNA GODZ.: 20.00 – ta noc jak dzień zajaśnieje…

Przynosimy świece – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

DZIEŃ PAŃSKI – 24.04.2011

Procesja rezurekcyjna godz.: 6.00 (niedziela)

Msze Święte: po procesji 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

Spowiedź w Wielkim Tygodniu: poniedziałek – środa
Przed każdą Mszą Świętą i wieczorem dokąd będzie potrzeba.

V Niedziela Wielkiego Postu – 10 kwietnia 2011 roku

 1. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne i będą trwały do 13 kwietnia. Prowadzi je Ojciec Paulin, Stanisław Jarosz – Przeor Klasztoru i Proboszcz Parafii Św. Jakuba we Włodawie. Serdecznie Ojca witamy. Nauki rekolekcyjne będą trwały na każdej mszy św., tj. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 i 19.30, a w dni powszednie ( tj. od poniedziałku do środy), na mszach św. o godz. 8.00, 18.00 i 19.30 – serdecznie zapraszamy. Od poniedziałku do środy będą księża goście i będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Taca z poniedziałku, wtorku i środy przeznaczona będzie na potrzeby wspólnoty misyjnej rekolekcjonisty. Dokładny plan rekolekcji zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w gablotach.
 2. Dzisiaj również odbędzie się zbiórka do puszek na zakup kwiatów do przystrojenia Grobu Pańskiego w naszym kościele.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne tj.: Drogę Krzyżową, która odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży i o godz. 20.00 dla dorosłych oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali, które odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 4. Katecheza przed chrztem, wyjątkowo przed świętami, odbędzie się 15 kwietnia o godz. 19.15. dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chcieli ochrzcić dziecko w Niedzielę Wielkanocną i w drugi dzień świąt.
 5. 16 kwietnia, tj. w najbliższą sobotę, młodzież z naszej parafii przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, będzie przeżywać Diecezjalne Święto Dni Młodzieży. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie przy Placu Grzybowskim. Po uroczystościach Ks. Marcin zaprasza młodzież na projekcję filmu „Jan Paweł II. Szukałem Was…” w Złotych Tarasach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Marcinem.
 6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Rozpoczyna się „Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy”. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo palm. Tego dnia będzie można nabyć w naszym kościele palmy.
 7. W następną niedzielę, to jest 17 kwietnia, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace związane w naszym kościele.
 8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a msza święta w Ich intencji o godz. 16.00.
 9. W Wielkim Tygodniu sprawy w kancelarii załatwiamy do środy włącznie.
 10. W dniach od 21 do 28 maja, Ks. Marcin organizuje pielgrzymkę dziękczynną do Włoch, za dar Beatyfikacji Ojca Świętego. W programie nawiedzenie relikwii Sługi Bożego Jana Pawła II, Audiencja Generalna z udziałem Ojca Św. Benedykta XVI, zwiedzanie Rzymu: Rzym antyczny, Rzym barokowy, Bazyliki, Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska, zwiedzanie Coloseum, Monte Cassino, Asyż, Manopello, Lanciano, San Giovanni Rotondo i wiele innych cennych miejsc. Przelot włoskimi liniami Alitalia, na miejscu klimatyzowany autokar, zakwaterowanie w 3 gwiazdkowych hotelach. Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmujemy tylko w ciągu najbliższego tygodnia. Z racji ograniczenia miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Wszelkie dodatkowe informacje u Ks. Marcina.

Plan rekolekcji wielkopostnych w Parafii Św. Rodziny w dniach: 10.04. – 13.04.2011 roku.

1). 10.04.2011 – niedziela:

– Msza św. z naukami rekolekcyjnymi godz.: 7.30; 9.00; 10.30 dla dzieci; 12.00 z chrztami; 17.15 Gorzkie Żale; 18.00 i 19.30 dla młodzieży.

2). 11.04.2010 – poniedziałek,
3). 12.04.2011 – wtorek,
4). 13.04.2011 – środa:

– Msza św. z naukami rekolekcyjnymi godz.8.00; 18.00 i 19.30
– godz. 9.30 rekolekcje dla dzieci klas 0 do 6 Szkoły Podstawowej STO nr 4
– godz. 10.30 rekolekcje dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
– godz. 13.00 rekolekcje dla młodzieży z Gimnazjum.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2011 roku

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Dzisiejszy tygodnik Gość Niedzielny kosztuje 7,00 zł. Jest do niego dołączona płyta DVD, która zawiera dwustuminutowy film ze wszystkich ośmiu pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.
 3. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na zakup kwiatów do przystrojenia Grobu Pańskiego.
 4. Przypominamy, że w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynne, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, za pontyfikat i beatyfikację Ojca św. Jana Pawła II. Nabożeństwa będą odprawiane w każdą sobotę do 1 maja. Zapraszamy grupy istniejące przy parafii do zaangażowania się w modlitwę.
 5. W przyszłą niedzielę tj. w 5 niedzielę Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne i będą trwały do 13 kwietnia. Poprowadzi je Ojciec Paulin Stanisław Jarosz – Przeor Klasztoru i Proboszcz Parafii Św. Jakuba we Włodawie. Wieloletni kierownik Warszawskiej Pielgrzymki i przewodnik grupy żółtej oraz rekolekcjonista audycji telewizyjnych. Plan rekolekcji zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w gablotach
 6. Katecheza przed chrztem, wyjątkowo przed świętami, odbędzie się 15 kwietnia o godz. 19.15. dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chcieli ochrzcić dziecko w Niedzielę Wielkanocną i w drugi dzień świąt.
 7. W wielkim Tygodniu sprawy w kancelarii załatwiamy do środy włącznie.
 8. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne tj.: Drogę Krzyżową, która odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, a o godz. 20.00 dla dorosłych i na nabożeństwo Gorzkich Żali, które odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 9. 16 kwietnia, w sobotę przed Niedzielą Palmową, młodzież z naszej parafii przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, będzie przeżywać Diecezjalne Święto Dni Młodzieży. Uroczystości odbędą się w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie przy Placu Grzybowskim. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Marcinem.
 10. W końcu maja, Ks. Marcin organizuje 8- dniową pielgrzymkę do Włoch. W programie nawiedzenie relikwii Sługi Bożego Jana Pawła II, Audiencja Generalna z udziałem Ojca Św. Benedykta XVI, zwiedzanie Rzymu: Rzym antyczny, Rzym barokowy, Bazyliki, Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska, zwiedzanie Coloseum, Monte Cassino, Asyż, Manopello, Lanciano, San Giovanni Rotondo i wiele innych cennych miejsc. Przelot włoskimi liniami Alitalia, na miejscu klimatyzowany autokar. Wszelkie dodatkowe informacje u Ks. Marcina.

III Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2011 roku

 1. 1 kwietnia – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 i 17.30. Po Mszy Św. wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej naszej parafii.
 2. 1 kwietnia przypada 4 rocznica posługi biskupiej w Archidiecezji Warszawskiej przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego – Ks. Kardynała Kazimierza Nycza.
 3. W weekend od 1 do 3 kwietnia w Sulejówku k. Warszawy odbędą się rekolekcje dla małżeństw cywilnych. Więcej informacji w gablocie i w kruchcie kościoła.
 4. 2 kwietnia – pierwsza sobota miesiąca – wyjście do chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych, jeżeli tacy są na terenie parafii.
 5. W związku z 6 rocznicą śmierci Papieża Jana Pawła II, 2 kwietnia o godz. 20.30 odbędzie się Nabożeństwo dziękczynne za pontyfikat i beatyfikację.
 6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęliśmy nabożeństwo dziękczynne za pontyfikat i beatyfikację Ojca św. Jana Pawła II. Nabożeństwa będą odprawiane w każdą sobotę do 1 maja. Zapraszamy grupy istniejące przy parafii do zaangażowania się w modlitwę.
 7. 3 kwietnia przypada pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

II niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2011 roku

 1. Dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na prace związane w naszym kościele.
 2. Również dzisiaj o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a msza święta w Ich intencji o godz. 16.30.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali, które odprawimy dzisiaj o godz. 17.15.
 4. Dzisiejsza niedziela, to niedziela pomocy kościołowi w świecie.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiane są w każdy piątek Wielkiego Postu. O godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, a o godz. 20.00 dla dorosłych.
 6. W piątek tj. 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Można spożywać pokarmy mięsne.
 7. W związku z 6 rocznicą śmierci Papieża Jana Pawła II, 2 kwietnia o godz. 20.30 odbędzie się Nabożeństwo dziękczynne za pontyfikat i beatyfikację. Natomiast od najbliższej soboty do 1 maja, w każdą sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Będziemy dziękować Panu Bogu za beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Zapraszamy grupy istniejące przy parafii do zaangażowania się w modlitwę.

I niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2011 roku

 1. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. czytany jest list pasterski Episkopatu Polski przed beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II.
 2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiane są w każdy piątek Wielkiego Postu. O godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, a o godz. 20.00 dla dorosłych.
 4. W sobotę – 19 marca – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 5. W następną niedzielę to jest 20 marca, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace związane w naszym kościele.
 6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a msza święta w Ich intencji o godz. 16.30.
 7. Przyszła niedziela, to niedziela pomocy Kościołowi w świecie. W związku z tym dzisiaj odbędzie się zbiórka do puszek.
 8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w 5 niedzielę Wielkiego Postu, tj. od 10 do 13 kwietnia. Poprowadzi je Ojciec Paulin Stanisław Jarosz – Przeor Klasztoru i Proboszcz Parafii św. Jakuba we Włodawie, wieloletni kierownik Warszawskiej Pielgrzymki i przewodnik grupy żółtej oraz rekolekcjonista audycji telewizyjnych.
  Plan rekolekcji zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w gablotach.

Plan rekolekcji wielkopostnych w Parafii Św. Rodziny w dniach: 10.04. – 13.04.2011 roku.

1). 10.04.2011 – niedziela:

– Msza św. z naukami rekolekcyjnymi godz.: 7.30; 9.00; 10.30 dla dzieci; 12.00 z chrztami; 17.15 Gorzkie Żale; 18.00 i 19.30 dla młodzieży.

2). 11.04.2010 – poniedziałek,
3). 12.04.2011 – wtorek,
4). 13.04.2011 – środa:

– Msza św. z naukami rekolekcyjnymi godz.8.00; 18.00 i 19.30
– godz. 9.30 rekolekcje dla dzieci klas 0 do 6 Szkoły Podstawowej STO nr 4
– godz. 10.30 rekolekcje dla młodzieży szkół ponad gimnazjalnych
– godz. 13.00 rekolekcje dla młodzieży z Gimnazjum.

IX Niedziela zwykła – 6 marca 2011 roku

 1. We wtorek 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet.
 2. 9 marca – środa popielcowa, rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W środę popielcową msze święte w naszej parafii o godz. 8.00, 18.00 i 19.30 z kazaniem. Po kazaniu odbędzie się błogosławieństwo popiołu oraz obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Rozpoczynają się i trwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Od środy popielcowej rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 3. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiane będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, a o godz. 20.00 dla dorosłych.
 4. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 5. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela Wielkiego Postu.
 6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w 5 niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je Ojciec Paulin Stanisław Jarosz – Przeor Klasztoru i Proboszcz Parafii św. Jakuba we Włodawie, wieloletni kierownik Warszawskiej Pielgrzymki i przewodnik grupy żółtej oraz rekolekcjonista audycji telewizyjnych. Plan rekolekcji zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w gablotach.
 7. Nawiązując do ogłoszenia z ubiegłej niedzieli dotyczącego nagłośnienia kościoła, prosimy o informacje.
 8. W związku z zakończeniem wizyty duszpasterskiej, jako duszpasterze wizytujący nasze rodziny chcemy podzielić się uwagami skierowanymi do kapłanów odnośnie naszej wspólnoty parafialnej. Przyjęło nas w tym roku: (wielkości podaję w przybliżeniu ponieważ nie znamy dokładnej liczby mieszkańców w nowo-zasiedlanych blokach): 44,64 % to jest mniej o 2 % w stosunku do roku poprzedniego.
  – Osiedle – Ursus – 56,05 %
  – Osiedle – Chrobry – 39,64 %
  – Osiedle – Apartamentowa – 46,64%
  – Osiedle – Skorosze – 46,67%
  Były uwagi odnośnie nagłośnienia po położeniu trawertynu na ścianie ołtarzowej. W tej chwili są testowane nowe głośniki, które mają poprawić akustykę w kościele.
  Zwracano uwagę na niewłaściwe zachowanie dzieci w czasie Mszy św. zwłaszcza wtedy kiedy nie jest to Msza św. dla dzieci.
  Również zwracano uwagę aby nie robić parkingu z placu kościelnego.
  Odnośnie Mszy św. o godz. 16.30 w każdą niedzielę dla dzieci i rodziców aby była to Msza św. krótsza i dostosowana dla dzieci do 10 roku życia. Rozważymy tę prośbę jeśli będą pozwalały na to warunki kadrowe księży. Wówczas wprowadzimy ją w odpowiednim czasie.
 9. W parafii naszej są dziś obecni przedstawiciele Katolickiego Zespołu Edukacyjnego. im. Piotra Skargi na Woli, w skład którego wchodzą: Przedszkole, Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum. Po Mszy św. przed kościołem młodzież pod opieką nauczyciela będzie rozdawała materiały informacyjne o szkołach. Uczniowie z nauczycielem będą po mszy św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00.
 10. Dekanat Ursuski organizuje wyjazd autokarem na Światowe Dni Młodzieży z udziałem Ojca Świętego Benedykta XVI w Madrycie, które odbędą się w dniach od 11 do 21 sierpnia b.r. W światowych Dniach Młodzieży może wziąć udział młodzież od 16 roku życia.
  Należy zgłaszać się do ks. Grzegorza Wolskiego – wikariusza parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Gołąbkach.
 11. Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie-Ursusie przy ul. Gen. K. Sosnkowskiego 34 zaprasza małżeństwa na rekolekcje, które poprowadzi O. KSAWERY KNOTZ, kapłan zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, dr teologii pastoralnej, duszpasterz rodzin, autor książek o tematyce rodzinnej. Rekolekcje rozpoczną się w sobotę 12 marca Mszą Świętą o godz. 18.00 po której zostanie wygłoszona konferencja. W niedzielę 13 marca Msza Św. i konferencja po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

VIII Niedziela zwykła – 27 lutego 2011 roku

 1. W czwartek , 3 marca przypada rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji na stolicę metropolitalną w Warszawie.
 2. 4 marca – święto św. Kazimierza Królewicza, jest to Dzień Imienin Pasterza Archidiecezji. Solenizantom życzymy, aby Ich patron wypraszał wszystkim jak najwięcej łask. Jest to również pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 i 17.30. Po Mszy Św. wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej naszej parafii.
 3. 5 marca – pierwsza sobota miesiąca – wyjście do chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych, jeżeli tacy są na terenie parafii.
 4. 6 marca przypada pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

VII Niedziela zwykła – 20 lutego 2011 roku

 1. 22 lutego, we wtorek – święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 2. W środę, 23 lutego – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

VI Niedziela zwykła – 13 lutego 2011 roku

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. W imieniu Rektora i młodzieży kleryckiej składam serdeczne podziękowanie za wsparcie modlitewne i materialne.
 2. Jutro, w poniedziałek – Święto Św. Cyryla, mnicha i Metodego, Biskupa – Patronów Europy.
 3. Serdecznie dziękuję Panu Tomaszowi Paszko, za nieodpłatne zmodernizowanie kotłowni znajdującej się przy świetlicy. Od kwietnia zeszłego roku kotłownia była zalewana wodą spływającą z pola.

V Niedziela zwykła – 6 lutego 2011 roku

 1. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj, jak zapowiadaliśmy w poprzednią niedzielę, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła.
 3. Również dzisiaj o godz. 15.30 odbędzie się spotkania dzieci przygotowujących się do I komunii św., a Msza św. w Ich intencji o godz. 16.30.
 4. Dzisiaj o godz. 16.30 w sali pod kościołem odbędzie się spotkanie kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Obecność obowiązkowa.
 5. 11 lutego, w piątek przypada Światowy Dzień Chorego, gdy Kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes.
 6. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Wizytę zakończyliśmy 5 lutego.
 7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

IV Niedziela zwykła – 30 stycznia 2011 roku

 1. Jutro – wspomnienie św. Jana Bosko Kapłana.
 2. 2 lutego – w środę Święto Ofiarowania Pańskiego(Matki Bożej Gromnicznej). Msze Św. w naszej parafii o godz. 8.00, 18.00 i 19.30 z kazaniem. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo świec – gromnic. Święto to, nawiązuje do Tajemnicy Bożego Narodzenia, dlatego można śpiewać kolędy. Jest to również dzień życia konsekrowanego. Taca z jednej Mszy św. przeznaczona będzie na zakony klauzurowe.
 3. 4 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 i 17.30. Po Mszy Św. wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej parafii.
 4. 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 5. 5 lutego – pierwsza sobota miesiąca – wyjście księży do chorych.
 6. 6 lutego, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 7. Informujemy, że ze względu na ferie został przesunięty termin spotkania dzieci przygotowujących się do I komunii św.. W tym miesiącu spotkanie odbędzie się 6 lutego o godz. 15.30, a Msza św. w Ich intencji o godz. 16.30.
 8. Również ze względu na ferie, wyjątkowo w tym miesiącu, ofiary złożone na tacę w niedzielę 6 lutego przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła. Przepraszamy za przesunięcie terminu i dziękujemy za zrozumienie.
 9. Kandydatom do Bierzmowania, przygotowującym się do Sakramentu w naszej parafii przypominamy o spotkaniu klasyfikacyjnym do II etapu przygotowań. Odbędzie się ono w niedzielę 6 lutego o godz. 16.30 w sali pod kościołem. Obecność obowiązkowa. Do tego czasu należy dopełnić wszelkie zaległe formalności.
 10. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Dalszy plan wizyty duszpasterskiej zamieszczony jest na naszej stronie internetowej http://www.swrodzina.waw.pl/ i w gablotach. 5 lutego kończymy kolędę. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu kolędy w swoich miejscach zamieszkania, gdzie nie ma informacji, po mszy św. zapraszam do zakrystii.

III Niedziela zwykła – 23 stycznia 2011 roku

 1. Jutro – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
 2. We wtorek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jest to również dzień zakończenia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. W środę – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 4. W czwartek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.
 5. W piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera.
 6. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Dalszy plan wizyty duszpasterskiej zamieszczony jest na naszej stronie internetowej http://www.swrodzina.waw.pl/ i w gablotach. 5 lutego kończymy kolędę. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu kolędy w swoich miejscach zamieszkania, gdzie nie ma informacji, po mszy św. zapraszam do zakrystii.
 7. Kandydatów do Bierzmowania, przygotowujących się do Sakramentu w naszej parafii zapraszamy na spotkanie klasyfikujące do II etapu przygotowań. Odbędzie się ono w niedzielę 6 lutego o godz. 16.30 w kościele. Obecność obowiązkowa. Do tego czasu należy dopełnić wszelkie zaległe formalności.

II Niedziela zwykła – 16 stycznia 2011 roku

 1. Dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na prace w naszym kościele.
 2. Również dzisiaj o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a msza święta w Ich intencji o godz. 16.30.
 3. Dzisiaj o godz. 17.30 w salce nad zakrystią odbędzie się spotkanie opłatkowe członków wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 4. Jutro wspomnienie św. Antoniego, opata.
 5. Od wtorku tj. 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwa do 25 stycznia.
 6. We środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 7. W piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 8. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Dalszy plan wizyty zamieszczony jest na naszej stronie internetowej http://www.swrodzina.waw.pl/ i w gablotach. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu kolędy w swoich miejscach zamieszkania, gdzie nie ma informacji, po mszy św. zapraszam do zakrystii.
 9. Przypominamy osobom, które będą chciały w najbliższym czasie ochrzcić dziecko, o zgłaszaniu się do kancelarii celem pobrania kwestionariusza do wypełnienia. Kwestionariusz należy pobrać 3 lub 4 tygodnie przed chrztem.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2011 roku

 1. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w roku.
 2. W następną niedzielę to jest 16 stycznia, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace związane w naszym kościele.
 3. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a msza święta w Ich intencji o godz. 16.30.
 4. 16 stycznia – w niedzielę o godz. 17.30 w salce nad zakrystią odbędzie się spotkanie opłatkowe członków wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 5. Jak już informowaliśmy, od 10 stycznia tj. od jutra, wznawiamy wizytę duszpasterską. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, gdzie nie ma informacji, po mszy św. zapraszam do zakrystii. Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej jest w gablotach i na stonie parafialnej http://www.swrodzina.waw.pl/
 6. Osoby, które będą chciały w najbliższym czasie ochrzcić dziecko, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii celem pobrania kwestionariusza do wypełnienia. Kwestionariusz należy pobrać 3 lub 4 tygodnie przed chrztem.

Druga niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 stycznia 2011 roku

 1. Dzisiaj czytany jest list pasterski Episkopatu Polski w związku z przywróceniem dnia wolnego od pracy w Uroczystość Objawienia Pańskiego.
 2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. W czwartek– 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego. Po modlitwie i po Komunii obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy.
 4. Taca z 6 stycznia przeznaczona na misje.
 5. W sobotę – 8 stycznia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w salce pod kościołem, odbędzie się spotkanie opłatkowe członków Żywego Różańca mężczyzn i niewiast. Zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego.
 7. Od 10 stycznia wznawiamy wizytę duszpasterską. Plan wizyty zamieszczony na naszej stronie internetowej i w gablotach. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2011 roku

 1. Dzisiaj w oktawie Narodzenia Pańskiego, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dzisiaj wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Jest to Dzień Pokoju. Msze św. wg porządku niedzielnego.
 2. Dzisiaj przypada pierwsza sobota miesiąca. Ponieważ jest to dzień świąteczny nie będzie wizyt u chorych. Do chorych księża wyjdą 8 stycznia.
 3. Jutro, 2 stycznia po Mszy Św. o godz. 12.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Jutro będzie czytany list pasterski Episkopatu Polski w związku z przywróceniem dnia wolnego od pracy w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

31 grudnia – zakończenie 2010 roku

 1. Jutro w oktawie Narodzenia Pańskiego, będziemy obchodzić uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Jest to Dzień Pokoju. Msze św. w/g. porządku niedzielnego. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ponieważ jest to dzień świąteczny nie będzie wizyt u chorych. Do chorych księża wyjdą 8 stycznia.
 2. 2 stycznia po Mszy Św. o godz. 12.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. J.E. Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, mocą posiadanych uprawnień, zgodnie z kan. 87 paragraf 1 Kodksu Prawa Kanonicznego, udzielił wszystkim przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej na dzisiaj dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwosci od spożywania pokarmów mięsnych i powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Jednocześnie zobowiązał, aby dzisiaj ofiarować dowolną modlitwę w/g intencji Ojca Świętego.

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 26 grudnia

 1. Dzisiaj, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – odpust w naszej parafii. Mszę św. odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Kardynał Józef Glemp. Na pozostałych Mszach św. odczytamy list pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny. W związku z tym, chrztów o godz. 12.00 nie będzie. Sakramentu chrztu udzielimy na mszy św. dla dzieci o godz. 10.30
 2. Dzisiaj, jak co roku, po każdej Mszy św. częstujemy obwarzankami odpustowymi. Zapraszamy wszystkie dzieci.
 3. 27 grudnia, w poniedziałek w oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 4. W piątek 31 grudnia o godz. 17.15 odprawione będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 5. W sobotę 1 stycznia w oktawie Narodzenia Pańskiego, obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspomina się również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Jest to Dzień Pokoju.
 6. 1 stycznia – Nowy Rok, w tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ponieważ jest to dzień świąteczny nie będzie wizyt u chorych. Do chorych księża wyjdą 8 stycznia.
 7. 2 stycznia po Mszy Św. o godz. 12.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 8. Wizytę duszpasterską wznowimy 10 stycznia 2011 roku.
 9. J.E. Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, mocą posiadanych uprawnień, zgodnie z kan. 87 paragraf 1 Kodksu Prawa Kanonicznego, udzielił wszystkim przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej dyspensy od zachowania nakazanej w piątek 31 grudnia b.r. wstrzemięźliwosci od spożywania pokarmów mięsnych i powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Jednocześnie zobowiązał, aby tego dnia ofiarować dowolną modlitwę w/g intencji Ojca Świętego.

25 grudnia 2010 roku – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 1. Dzisiaj – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii w/g porządku niedzielnego. Czytamy list pasterski Ordynariusza Archidiecezji Warszawskiej Ks. Kardynała Kazimierza Nycza.
 2. W związku z 40 godzinnym Nabożeństwo dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 17.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do adoracji.
 3. Jutro w niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – odpust w naszej parafii. Mszę św. odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Kardynał Józef Glemp. W związku z tym, chrztów o godz. 12.00 nie będzie. Sakramentu chrztu udzielimy na mszy św. dla dzieci o godz. 10.30.
 4. Jak co roku, jutro, po każdej Mszy św. częstujemy obwarzankami odpustowymi. Zapraszamy wszystkie dzieci.
 5. Jutrzejsza taca przeznaczona będzie na KUL. W imieniu rektora i młodzieży uniwersyteckiej składam wszystkim serdeczne podziękowanie za modlitwę i wsparcie materialne.
 6. J.E. Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, mocą posiadanych uprawnień, zgodnie z kan. 87 paragraf 1 Kodksu Prawa Kanonicznego, udzielił wszystkim przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej dyspensy od zachowania nakazanej w piątek 31 grudnia b.r. wstrzemięźliwosci od spożywania pokarmów mięsnych i powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Jednocześnie zobowiązał, aby tego dnia ofiarować dowolną modlitwę w/g intencji Ojca Świętego.

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia – 24 grudnia 2010 roku

Wszystkim parafianom i Ich gościom z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy moc najserdeczniejszych życzeń: bliskiego i serdecznego spotkania z nowonarodzonym Jezusem, radości serc przepełnionych Bożym pokojem, miłością i ufnością.
Niech światło zaczerpnięte z Betlejemskiej stajenki napełnia Państwa domy i rodziny, niech rozprasza wszelkie ciemności.
Niech przywróci wiarę i nadzieję ludziom biednym samotnym i zagubionym.
Dzielmy się dobrą nowiną i miłością ze wszystkimi.
Życzymy, aby głębokie i radosne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia zaowocowało pokojem, którego dawcą jest sam Bóg.
Jutro – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii w/g porządku niedzielnego. W tym dniu zostanie odczytany list pasterski Ordynariusza Archidiecezji Warszawskiej Ks. Kardynała Kazimierza Nycza.

 1. W niedzielę, 26 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – odpust w naszej parafii. Mszę św. odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Kardynał Józef Glemp. W związku z tym, chrztów o godz. 12.00 nie będzie. Sakramentu chrztu udzielimy na mszy św. dla dzieci o godz. 10.30.
 2. Od 23 grudnia przypada w naszej parafii 40-to godzinne Nabożeństwo. W związku z tym jutro po mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 17.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do adoracji.
 3. J.E. Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, mocą posiadanych uprawnień, zgodnie z kan. 87 paragraf 1 Kodksu Prawa Kanonicznego, udzielił wszystkim przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej dyspensy od zachowania nakazanej w piątek 31 grudnia b.r. wstrzemięźliwosci od spożywania pokarmów mięsnych i powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Jednocześnie zobowiązał, aby tego dnia ofiarować dowolną modlitwę w/g intencji Ojca Świętego.

Czwarta niedziela adwentu – 19 grudnia 2010 roku

 1. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy 22 grudnia. Prowadzi je misjonarz ks. Rajnhold Skowronek ze zgromadzenia Misjonarzy Św. Rodziny. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj podczas każdej mszy św., a w dni powszednie ( tj. od poniedziałku do środy) na mszy św. roratniej o godz. 6.30, następnie na mszach św. o godz. 8.00, 18.00 i 19.30 – serdecznie zapraszamy. Od poniedziałku do środy będą księża goście i będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Taca z poniedziałku, wtorku i środy przeznaczona będzie na potrzeby wspólnoty misyjnej rekolekcjonisty.
 2. Również dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła.
 3. Dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.30, odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a Msza św. w Ich intencji o godz. 16.30.
 4. 23, 24 i 25 grudnia odbędzie się w naszej parafii 40 godzinne Nabożeństwo. W związku z tym będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. W pierwszy dzień świąt po mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 17.00 przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy do adoracji.
 5. 24 grudnia tj. w piątek msze św. odprawimy o godz. 6.30 – roraty i o godz. 8.00 rano, następnie o godz. 23.30 nabożeństwo ze śpiewem kolęd, a o godz. 24 Pasterkę. Serdecznie zapraszamy.
 6. W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii wg porządku niedzielnego tj.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 18.00 i 19.30. W tym dniu zostanie odczytany list pasterski Ordynariusza Archidiecezji Warszawskiej Ks. Kardynała Kazimierza Nycza.
 7. W przyszłą niedzielę, w oktawie Narodzenia Pańskiego, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – odpust w naszej parafii. Mszę św. odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Kardynał Józef Glemp. W związku z tym, chrztów o godz. 12.00 nie będzie. Sakramentu chrztu udzielimy na Mszy św. dla dzieci o godz. 10.30. Odbędzie się zbiórka do puszek na KUL.
 8. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Pierwszą część wizyty duszpasterskiej zakończyliśmy 17 grudnia. Ponownie wznowimy ją 10 stycznia 2011 roku.
 9. Są jeszcze do nabycia opłatki i świece Caritas. Kupując świecę okazujemy między innymi naszą pamięć o najbardziej potrzebujących.

Plan rekolekcji adwentowych w Parafii Św. Rodziny w dniach: 19.12. – 22.12.2010 roku.

 • 19.12.2010 – niedziela: – Msza św. z nauką rekolekcyjną: godz.7.30; 9.00; 10.30 dla dzieci 12.00; 16.30 dla dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców; 18.00 i 19.30.
 • 20.12.2010 – poniedziałek: – Msza św. z nauką rekolekcyjną: godz.6.30 Roraty; 8.00; 18.00 i 19.30
 • 21.12.2010 – wtorek: – Msza św. z nauką rekolekcyjną: godz.6.30 Roraty; 8.00; 18.00 i 19.30
 • 22.12.2010 – środa: – Msza św. z nauką rekolekcyjną: godz.6.30 Roraty; 8.00; 18.00 i 19.30
 • Trzecia niedziela adwentu – 12 grudnia 2010 roku

  1. Dzisiaj rozpoczynają się Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W związku z tym małżeństwo z Domowego Kościoła przybliży nam działalność tego Ruchu zapraszając do utworzenia nowego Kręgu w tejże wspólnocie.
  2. W miniony czwartek były imieniny Ks. Proboszcza, modliliśmy się w Jego intencji wypraszając potrzebne łaski, a dzisiaj Ks. Proboszcz częstuje cukierkami.
  3. W poniedziałek – wspomnienie Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy.
  4. We wtorek, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła
  5. W przyszłą niedzielę, tj. 19 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy 22 grudnia. Poprowadzi je ks. Rajnhold Skowronek ze zgromadzenia Św. Rodziny. Nauki rekolekcyjne będą trwały na każdej mszy św., a w dni powszednie ( tj. od poniedziałku do środy) na mszy św. roratniej o godz. 6.30, następnie na mszach św. o godz. 8.00, 18.00 i 19.30 – serdecznie zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę, jak zwykle w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.30, odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30.
  7. Również w następną niedzielę, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła.
  8. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Pierwszą część wizyty duszpasterskiej zakończymy 17 grudnia. Ponownie wznowimy ją 3 stycznia 2011 roku.
  9. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii. Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej jest w gablotach i na stonie parafialnej http://www.swrodzina.waw.pl/
  10. Informujemy, że 26 grudnia przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – odpust w naszej parafii. Mszę św. odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Kardynał Józef Glemp. W związku z tym, chrztów o godz. 12.00 nie będzie. Sakramentu chrztu udzielimy na mszy św. dla dzieci o godz. 10.30.

  Druga niedziela adwentu – 5 grudnia 2010 roku

  1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. W imieniu Księdza Rektora i społeczności kleryckiej składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj o godz. 12.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  3. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą pomocy Kościołowi na Wschodzie z tej racji odbywa się zbiórka do puszek.
  4. Jak już ogłaszaliśmy, na wniosek dyrektora Caritas Archidiecezji Warszawskiej, J.E. Kardynał Kazimierz Nycz prosi o przeprowadzenie w tę niedzielę zbiórki starych pieniędzy. Zebrane środki będą przekazane na program pomocy dzieciom “Skrzydła”.Jeżeli ktoś posiada takie nominały, prosimy o wrzucenie do puszki przymocowanej przy drzwiach. Pieniądze takie będzie można przynieść również w przyszłą niedzielę. (Więcej informacji na ten temat w gablocie).
  5. Jutro wspomnienie Św. Mikołaja, Biskupa.
  6. We wtorek – wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i doktora Kościoła.
  7. We środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to Święto patronalne młodzieży żeńskiej.
  8. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii.
  9. Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej jest w gablotach i na stonie parafialnej http://www.swrodzina.waw.pl/

  Pierwsza niedziela adwentu – 28 listopada 2010 roku

  1. Adwent jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, jak również okresem oczekiwania na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Czyli jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
  2. Zapraszamy na Msze Św. Roratnie, które będą sprawowane od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 18.00. Na poranne msze św. roratnie można zamawiać intencje mszalne. Po mszy św. roratniej będzie następna msza poranna o godz. 8.00.
  3. Jak już zapowiadaliśmy od dzisiaj można nabyć opłatki i świece wigilijne.
  4. We wtorek, 30 listopada – święto Św. Andrzeja Apostoła.
  5. W piątek, 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana. W tym dniu przypada 1 piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 rano i po południu od godz. 17.30.
  6. 4 grudnia, sobota – wyjście księży do chorych.
  7. 5 grudnia o godz. 12.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  8. Przyszła niedziela jest niedzielą pomocy Kościołowi na Wschodzie z tej racji będzie zbiórka do puszek
  9. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
  10. Przypominamy, że w czasie wizyty duszpasterskiej, katechezy przed chrztem nie będzie.
  11. Informujemy, że w czasie wizyty duszpasterskiej w środę po Mszy św. wieczornej kancelaria nie będzie czynna, ponieważ księża wychodzą z wizytą duszpasterską.
  12. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii.
  13. Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej jest w gablotach i na stonie parafialnej http://www.swrodzina.waw.pl/
  14. Przypominamy, że Ks. Marcin organizuje zawody sportowe dla dzieci i młodzieży z naszej parafii na okoliczność wspomnienia Św. Mikołaja – Mikołajki. Zawody odbędą się w sobotę, 4 grudnia od godz. 10.00. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii. Zapraszamy.

  W roku, który obchodzimy pod hasłem “Bądźmy świadkami Miłości”, pragnę podziękować Panu Bogu za wszystko, czym mnie obdarzył. Za ludzi, do których 15 lat temu mnie posłał. Za Ich dar serca i wkład przy budowie naszej świątyni, której inicjatorem był Ks. Infułat Kazimierz Szklarczyk. W 1993 roku Ks. Infułat w porozumieniu z Księdzem Arcybiskupem Metropolitą Warszawskim, Prymasem Polski, Kardynałem Józefem Glempem oddelegowali mnie do zorganizowania parafii na zakupionej przez Parafię Św. Józefa działce.
  Odkryjmy w tym wspólnym dziele świadectwo autentycznej miłości w budowaniu nie tylko świątyni, ale naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej.
  Niech przypomnienie tej historii w fotografii utrwalającej powstawanie i budowę kościoła parafialnego Św. Rodziny będzie okazją do głębszego poznania tworzenia tej nowej wspólnoty wiary, do której teraz należymy. Budowa kościoła towarzyszyła powstawaniu nowych osiedli. Od 15 lat stanowi cząstkę ich istnienia, a jednocześnie jest odbiciem wiary i zaangażowania naszej społeczności w życiu rodzinnym i wspólnotowym.
  Przy okazji 15 rocznicy istnienia parafii, pragnę niektórym parafianom przypomnieć historię, a nowych zapoznać z warunkami i sposobem powstawania naszej świątyni.
  Bóg zapłać za wszelkie okazane dobro i trwanie w naszej wspólnocie. Dziękuję również tym, którzy tworzyli parafię od początku, a obecnie zmienili miejsce swojego zamieszkania, ale utrzymują kontakt i interesują się dalszym jej rozwojem. Modlimy się za tych, którzy również od początku z nami pracowali, a obecnie przeszli po nagrodę wieczną do domu Ojca Niebieskiego.