Archiwum ogłoszeń 2011/2012

20 maja 2009

Archiwum

Możliwość komentowania Archiwum ogłoszeń 2011/2012 została wyłączona


Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła – 21 października 2012 roku

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, na elewację zewnętrzną naszego kościoła.
 2. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą misyjną.
 3. Dzisiaj, jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu dzieci.
 4. Jutro wspomnienie bł. Jana Pawła II, Papieża.
 5. Od 15 października przyjmujemy intencje na 2013 rok i wypominki roczne i jednorazowe. Za polecanych w wypominkach modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.00 i każdego 15 dnia miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00.

Dwudziesta ósma niedziela zwykła – 14 października 2012 roku

 1. Dzisiaj o godz. 9.00 rozpocznie się wizytacja kanoniczna, która wg prawa kanonicznego odbywa się w parafii co pięć lat. Wizytować nas będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Piotr Jarecki. Drugi dzień wizytacji zacznie się 16 października we wtorek od godz. 9.00, a o godz. 17.00 Ks. Bp udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Uwaga! Termin uległ zmianie.
 2. Dzisiaj, obchodzimy XII Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Papież Rodziny. Przeprowadzana jest zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.
 3. Jutro wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła.
 4. Od jutra przyjmujemy intencje na 2013 rok i wypominki roczne i jednorazowe. Za polecanych w wypominkach modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.00 i każdego 15 dnia miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00.
 5. 16 października przypada 34 rocznica wyboru Papieża bł. Jana Pawła II.
 6. We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 7. Wszystkim Solenizantkom: Teresom i Jadwigom w imieniu całej wspólnoty parafialnej życzę aby św. Patronki wypraszały dla Nich jak najwięcej potrzebnych łask.
 8. W środę 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 9. W czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu modlić się będziemy za pracowników Służby Zdrowia.
 10. W piątek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 11. 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
 12. W przyszłą niedzielę, jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu dzieci. Również taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca na elewację zewnętrzną naszego kościoła.

Dwudziesta siódma niedziela zwykła – 7 października 2012 roku

 1. Jak zapowiadaliśmy, dzisiejsza taca przeznaczona jest na Misje,
 2. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 3. We wtorek, 9 października, wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
 4. W czwartek, 11 października, rozpoczniemy Rok Wiary ogłoszony przez Papieża Benedykta XVI.
 5. 13 października, w sobotę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
 6. Za tydzień w niedzielę, 14 października, będziemy obchodzili XII Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Papież Rodziny . Będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.
 7. 14 października o godz. 12.00 Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi J. Ekscelencja. Ks. Bp Piotr Jarecki. W tym dniu chrztów nie będzie.
 8. W drugim dniu wizytacji tj. we wtorek 16 października o godz. 18.00 Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania.
 9. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.
 10. 21 października przypada Niedziela Misyjna i taca przeznaczona jest na Misje, a jest to trzecia niedziela miesiąca, w którą taca przeznaczona jest na spłatę za wykonaną elewację kościoła, dlatego przenosimy tacę na Misje na 7 października.
 11. Przypominamy o Nabożeństwach Różańcowych, które odprawiane są po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W czwartki różaniec prowadzi młodzież, a w piątek dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w tych nabożeństwach.
 12. Od 15 października przyjmujemy intencje na 2013 rok i wypominki roczne i jednorazowe. Za polecanych w wypominkach modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.00 i każdego 15 dnia miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00.

Dwudziesta szósta niedziela zwykła – 30 września 2012 roku

 1. Jutro, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 2. Od jutra również rozpoczną się Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W czwartki różaniec poprowadzi młodzież, a w piątek dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w tych nabożeństwach.
 3. We wtorek, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 4. 4 października, przypada I czwartek miesiąca, będziemy się modlić o powołania w naszej parafii.
 5. W czwartek, 4 października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 6. W piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
 7. 5 października – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 i 17.30. Po Mszy Św. wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej naszej parafii.
 8. 6 października, pierwsza sobota miesiąca – wyjście do chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych, jeżeli tacy są na terenie parafii.
 9. 7 października, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 10. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.
 11. 21 października przypada Niedziela Misyjna i taca przeznaczona jest na Misje, a jest to trzecia niedziela miesiąca, w którą taca przeznaczona jest na spłatę za wykonaną elewację kościoła, dlatego przenosimy tacę na Misje na 7 października.
 12. 14 i 16 października w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna. Wizytować nas będzie ks. Bp Piotr Jarecki. W związku z tym, chrztów 14 października w naszym kościele nie będzie, a sakrament bierzmowania odbędzie się we wtorek 16 października o godz. 18.00. Dlatego zapraszamy wszystkich kandydatów na spotkanie organizacyjne przed uroczystością. Spotkanie odbędzie się 4 października b.r. o godz. 19.30 w kościele. Spotkanie jest obowiązkowe dla wszystkich, którzy chcą przystąpić do Sakramentu.
  Na spotkanie należy przynieść:
  – indeksy,
  – metryki chrztu,
  – zaświadczenia świadków Bierzmowania.
 13. Od 15 października rozpoczniemy przyjmowanie intencje na 2013 rok i wypominki roczne i jednorazowe. Za polecanych w wypominkach modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.00 i każdego 15 dnia miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00.

Dwudziesta piąta niedziela zwykła – 23 września 2012 roku

 1. Jak już zapowiadaliśmy, dzisiaj, na Mszach św. o godz. 10.30; 12.00 i 18.00 odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa.
 2. 25 września, we wtorek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Kapłana. W Warszawie – wspomnienie Patrona miasta.
 3. 27 września – wspomnienie św. Wincentego A Paulo, kapłana.
 4. W piątek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, Męczennika. Jest to równeż rocznica śmierci Papieża Jana Pawła I.
 5. W sobotę, 29 września – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 6. 14 i 16 października w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna. Wizytować nas będzie ks. Bp Piotr Jarecki. W związku z tym chrztów 14 października w naszym kościele nie będzie, a sakrament bierzmowania odbędzie się we wtorek 16 października o godz. 18.00.

Dwudziesta czwarta niedziela zwykła – 16 września 2012 roku

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na zewnętrzną elewację naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.
 2. Dzisiaj, po raz pierwszy w tym roku szkolnym spotykamy się z dziećmi przed Pierwszą Komunią Świętą i ich rodzicami. Katecheza odbędzie się o godz. 15.30, a Msza Św. o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu dzieci. Na tę Mszę św. zapraszamy również te osoby, które nie mogą uczestniczyć we mszy św. w innych godzinach.
 3. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Jest to również Dzień Środków Oddziaływania Społecznego.
 4. Jutro, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa.
 5. We wtorek, 18 września – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.
 6. W piątek, 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 7. 22 i 23 września odbędzie się Ośólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce małżeństwa. Chętnych zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 10.30; 12.00 i 18.00 odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa.
 9. 25 września MSW zaprasza na program „ Aktywnie bezpiecznie skutecznie. Więcej informacji w gablocie.
 10. 30 września odbędzie się pierwsza uroczystość odpustowa przy świątyni Opatrzności Bożej. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00 w Panteonie Wielkich Polaków.
 11. Od października zacznie funkcjonować Szkoła Liderów Nowej Ewangelizacji. Więcej informacji w gablocie.

Dwudziesta trzecia niedziela zwykła – 9 września 2012 roku

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na KUL. W imieniu Rektora i młodzieży akademickiej składam podziękowanie za ofiary i modlitwę w tej intencji.
 2. W czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 3. W piątek 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 4. 15 września, w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Będzie to również Dzień Środków Oddziaływania Społecznego.
 6. W przyszłą niedzielę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na zewnętrzną elewację naszego kościoła.
 7. Katechezy dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą i ich rodziców rozpoczną się jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca tj. 16.09.2008 r. o godz. 15.30, a Msza Św. o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu dzieci.
 8. Świetlica Środowiskowa Przymierza Rodzin rozpoczęła swoją działalność w nowym roku szkolnym. Bliższe informacje można uzyskać u wychowawców na miejscu lub z ogłoszeń zamieszczonych w oknach świetlicy.
 9. 4 września, Pan organista rozpoczął rodzinne spotkania muzyczne, na które zaprasza dzieci z rodzicami, instrumentami i chęcią wspólnego muzykowania. Podczas tych spotkań, poza przygotowaniem do niedzielnej Mszy Św., jest możliwość wspólnej zabawy, modlitwy oraz nauki śpiewu i muzyki, które pomogą radośniej i pełniej chwalić Pana Boga. Pan organista zaprasza w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej do salki nad zakrystią.
 10. Od 5 września swoje zajęcia rozpoczął chór, który zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby śpiewać w zespole czterogłosowym. Spotkania odbywają się w środy również w Sali nad zakrystią.
 11. Od 7 września wznowiliśmy katechezy przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych, które odbywają się w piątki o godz. 19.15.

Dwudziesta druga niedziela zwykła – 2 września 2012 roku

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. W imieniu Rektora i młodzieży kleryckiej składam podziękowanie za ofiary i modlitwę w tej intencji.
 2. Dzisiejsza niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. Jak już zapowiadaliśmy, dzisiaj, z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego o godz.10.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna dla dzieci i młodzieży z naszej parafii z poświęceniem tornistrów, teczek i plecaków.
 4. Jutro – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 5. 3 września o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2012/2013 dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 6. 6 września – I czwartek miesiąca, będziemy się modlić o powołania kapłańskie w naszej parafii.
 7. Wspólnota Charyzmatyczna wznawia spotkania po wakacyjnej przerwie. Na pierwsze spotkanie w czwartek 6 września o godz. 19.00 w Sali pod kościołem zapraszamy obecnych i nowych członków.
 8. 7 września – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 i 17.30. Po Mszy Św. wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej naszej parafii.
 9. Od 7 września wznawiamy katechezy przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych, które odbywają się w piątki o godz. 19.15.
 10. 8 września, w sobotę – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 11. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na KUL.
 12. Katechezy dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą i ich rodziców rozpoczną się jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca tj. 16.09.2008 r. o godz. 15.30, a Msza Św. o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu dzieci.
 13. Świetlica Środowiskowa Przymierza Rodzin rozpoczyna swoją działalność w nowym roku szkolnym. Bliższe informacje można uzyskać u wychowawców na miejscu lub z ogłoszeń zamieszczonych w oknach świetlicy.

Dwudziesta pierwsza niedziela zwykła – 26 sierpnia 2012 roku – Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

 1. Jutro wspomnienie św. Moniki.
 2. 28 sierpnia, we wtorek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 3. W środę, 29 sierpnia – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W Bazylice Archikatedralnej w Warszawie uroczystość Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 4. 1 września, w sobotę przypada 73 rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić za poległych w obronie Ojczyzny.
 5. Również w sobotę przypada wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.
 6. 1 września – pierwsza sobota miesiąca – wyjście do chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych, jeżeli tacy są na terenie parafii.
 7. Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 8. 2 września, w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna dla dzieci i młodzieży z naszej parafii z poświęceniem tornistrów, teczek i plecaków.
 9. 3 września o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2012/2013 dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 10. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne. W imieniu Rektora i młodzieży kleryckiej składam podziękowanie za ofiary i modlitwę w tej intencji.
 11. Od 7 września wznawiamy katechezy przedchcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych, które odbywają się w piątki o godz. 19.15.
 12. Katechezy dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą i ich rodziców rozpoczną się jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca tj. 16.09.2008 r. o godz. 15.30, a Msza Św. o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu dzieci.

Dwudziesta niedziela zwykła – 19 sierpnia 2012 roku

 1. Dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na elewację zewnętrzną naszego kościoła.
 2. Jutro, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 3. We wtorek – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
 4. W środę, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
 5. 24 sierpnia, w piątek przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła.
 6. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Jest to święto patronalne Pomocników Maryi, Matki Kościoła.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia 2012 roku

 1. Dzisiaj – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. wg porządku niedzielnego tj: rozpoczynamy Godzinkami do Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00, następnie Msze św. o: 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 i 19.30. Na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
 2. W piątek, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, kapłana.

Dziewiętnasta niedziela zwykła – 12 sierpnia 2012 roku

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na KUL. W imieniu rektora uczelni i młodzieży akademickiej składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary i modlitwę w tej intencji.
 2. Przypominamy, że w czasie trwania pielgrzymki przed mszą św. wieczorną odmawiamy różaniec w intencji pątników udających się na Jasną Górę.
 3. 14 sierpnia, we wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
 4. W środę 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. wg porządku niedzielnego tj: rozpoczynamy Godzinkami do N.M. Panny o godz. 7.00, następnie Msze św. o: 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 i 19.30. Na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
 5. W piątek, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, kapłana.
 6. W przyszłą niedzielę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na zewnętrzna elewację naszego kościoła.
 7. Przypominamy, że mimo tego iż jest gorąco w kościele, wszystkich obowiązuje odpowiedni strój. Prosimy o uszanowanie świętego miejsca i siebie nawzajem.
 8. Zainteresowanych informujemy, że w Podkowie Leśnej przy ul. Jodłowej 3 został otwarty Pensjonat BASIS dla seniorów świeckich. Chętni mogą już zgłaszać się osobiście lub telefonicznie. Nr telefonu w gablocie.
 9. Z okazji zbliżającej się uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” zamieszczona jest płyta z pięknymi utworami muzyki klasycznej poświęconymi Matce Bożej.

Osiemnasta niedziela zwykła – 5 sierpnia 2012 roku

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Przypominamy, że od 5 i 6 sierpnia wyruszają pielgrzymki na Jasną Górę. Zwyczajem w naszej parafii jest odmawianie różańca w intencji pątników udających się na Jasną Górę. Zapraszamy przed mszą św. wieczorną.
 3. Jutro, święto Przemienienia Pańskiego, msze św. o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem. Jutro również przypada 34 rocznica śmierci papieża Pawła VI.
 4. W środę, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika kapłana.
 5. 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 6. W piątek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 7. W sobotę 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 8. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na KUL.

Siedemnasta niedziela zwykła – 29 lipca 2012 roku

 1. Jak już informowaliśmy, dzisiaj o godz. 18.00 w ramach obchodów 68 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego, odbędzie się uroczysta Msza Św. dla kombatantów, harcerzy i mieszkańców Warszawy. Chętnych serdecznie zapraszamy.
 2. We wtorek, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
 3. 1 sierpnia przypada 68 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zostaną uruchomione dzwony. W ten sposób oddamy hołd poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy. W tym dniu wspominać będziemy św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora kościoła.
 4. 2 sierpnia, w czwartek w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.
 5. 3 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 i 17.30. Po Mszy Św. wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej parafii.
 6. 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
 7. 5 sierpnia przypada pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Szesnasta niedziela zwykła – 22 lipca 2012 roku

 1. Jutro przypada święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.
 2. We wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 3. W środę – święto św. Jakuba Apostoła.
 4. 25 lipca przypada Dzień automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych odbędzie się w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św. ( dla chętnych, również odbędzie się obrzęd błogosławieństwa w środę). Zapraszamy dorosłych młodzież i dzieci. Ofiary uzyskane, będą przeznaczone misjonarzom na zakup pojazdów na cele misyjne.
 5. 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom.
 6. 29 lipca, w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w ramach obchodów 68 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego, odbędzie się uroczysta Msza Św. dla kombatantów, harcerzy i mieszkańców Warszawy. Chętnych serdecznie zapraszamy.

Piętnasta niedziela zwykła – 15 lipca 2012 roku

 1. Dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, czyli na elewację. Wszystkim darczyńcom składam serdeczne podziękowanie.
 2. Jutro – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 3. W piątek, 20 lipca – wspomnienie bł. Czesława, kapłana.
 4. Jak już informowaliśmy, kancelaria w czasie wakacji będzie czynna od poniedziałku do piątku po Mszach Św.: porannej o godz. 8.00 i wieczornej o godz. 18.00.
 5. Również w czasie wakacji nauk przedchrzcielnych, które odbywały się w piątki, nie będzie.

Czternasta niedziela zwykła – 8 lipca 2012 roku

 1. Jak już informowaliśmy, od jutra tj. 9 lipca do końca wakacji kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku po Mszach Św.: porannej o godz. 8.00 i wieczornej o godz. 18.00.
 2. W środę 11 lipca – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 3. W czwartek 12 lipca – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
 4. 13 lipca – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 5. W przyszłą niedzielę, 15 lipca, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła, czyli na elewację. Wszystkim darczyńcom składam serdeczne podziękowanie.

Trzynasta niedziela zwykła – 1 lipca 2012 roku

 1. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. 3 lipca, we wtorek, Święto św. Tomasza Apostoła. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem.
 3. 6 lipca – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 i 17.30. Po Mszy Św. wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej parafii. W tym dniu wspominamy bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę, patronkę Dzieł Misyjnych w Polsce.

Uroczystość św. Jana Chrzciciela – 24 czerwca 2012 roku

 1. 28 czerwca, w czwartek, – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
 2. W piątek, 29 czerwca – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem. Taca przeznaczona na daninę św. Piotra, tak zwane Świętopietrze. Można spożywać pokarmy mięsne. Wszystkim solenizantom: Piotrom, Pawłom, Janom i Janinom życzę, aby Święci Patronowie wypraszali jak najwięcej potrzebnych łask.
 3. Informujemy, że wyjścia księży do chorych w czasie wakacji nie będzie, chyba, że zaistnieje wyjątkowa sytuacja.
 4. 1 lipca przypada pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Jedenasta niedziela zwykła – 17 czerwca 2012 roku

 1. Dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, czyli na elewację. Wszystkim darczyńcom składam serdeczne podziękowanie.
 2. 20 czerwca, tj. w środę przypada Dzień Migranta i Uchodźcy.
 3. 21 czerwca, w czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 4. W przyszłą niedzielę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 5. Spotkanie organizacyjne przed koloniami z naszej parafii odbędzie się 22.06.b.r. o godz. 19.00 w salce pod zakrystią. Zapraszamy zainteresowanych. Do tego czasu prosimy dostarczyć Ks. Marcinowi uzupełnione karty kolonijne i należne wpłaty.

Dziesiąta niedziela zwykła – 10 czerwca 2012 roku

 1. Jak zapowiadaliśmy, dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na KUL.
 2. Jutro, wspomnienie św. Barnaby Apostoła.
 3. W środę 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła.Podczas Mszy św. wieczornej odbędzie się błogosławieństwo lilii przyniesionych przez wiernych.
 4. W czwartek, 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 5. Również w czwartek zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków.
 6. W piątek, 15 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można spożywać pokarmy mięsne. Po Mszy św. wieczornej zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament. Odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można otrzymać odpust zupełny.
 7. W sobotę, 16 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła, czyli na elewację. Wszystkim darczyńcom składam serdeczne podziękowanie.
 9. Spotkanie organizacyjne przed koloniami z naszej parafii odbędzie się 22.06.b.r. o godz. 19.00 w salce pod zakrystią. Zapraszamy zainteresowanych. Do tego czasu prosimy dostarczyć Ks. Marcinowi uzupełnione karty kolonijne i należne wpłaty.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – 7 czerwca 2012 roku

 1. Dzisiaj – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 7.30; 9.00; 10.00 po mszy św. o godz. 10.00 bez kazania wyjście z procesją do 4 ołtarzy. Trasa tradycyjna. Wychodząc z Najświętszym Sakramentem na drogi, lud chrześcijański składa z pobożnością publiczne świadectwo wiary w Eucharystię. Po powrocie z procesji kazanie i rozesłanie. Dla wszystkich, którzy uczestniczyli tylko w procesji msza św. bez kazania około godz. 11.30. Kolejne msze o godz. 18.00 i 19.30. Bóg zapłać tym grupom, które przygotowały ołtarze na dzisiejszy dzień tj.:
  Ołtarz 1: – „ Kościół żyje dzięki Eucharystii ” – Akcji Katolickiej,
  Ołtarz 2: – „ Przywrócić nadzieję ubogim ”- Żywemu Różańcowi,
  Ołtarz 3: – „ Wy jesteście ciałem Chrystusa” – Wspólnocie Charyzmatycznej,
  Ołtarz 4: – „ Uzbrojeni mocą z wysoka ” – Chórowi.
 2. Jutro, w piątek, wspomnienie św. Jadwigi, Królowej (przeniesione z 17 lipca).
 3. W sobotę, 9 czerwca, w Bazylice archikatedralnej Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.
 4. W niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na KUL.
 5. 15 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, (tj. w następny piątek) w naszym kościele o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 3 czerwca 2012 roku

 1. Dzisiaj, jak zapowiadaliśmy, Święto Dziękczynienia. Taca przeznaczona jest na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Odbywa się również przykościelna zbiórka do puszek pod hasłem „Dziękujemy Za Dar Życia i Rodzinę”.
 2. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. Jutro, rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji, Ks. Kardynała Metropolity.
 4. 1 czerwca rozpoczęliśmy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są tak jak Nabożeństwa Majowe w dni powszednie i świąteczne po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. We wtorek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 6. 7czerwca, w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 7.30; 9.00; 10.00 po mszy św. o godz. 10.00 bez kazania wyjście z procesją do 4 ołtarzy. Trasa tradycyjna. Wychodząc z Najświętszym Sakramentem na drogi, lud chrześcijański składa z pobożnością publiczne świadectwo wiary w Eucharystię. Po powrocie z procesji kazanie i rozesłanie. Dla wszystkich, którzy uczestniczyli tylko w procesji msza św. bez kazania około godz. 11.30. Kolejne msze o godz. 18.00 i 19.30. W związku z tym grupy odpowiedzialne za poszczególne ołtarze proszone są o zgłoszenie się na plebanię celem ustalenia spraw organizacyjnych. Zapraszamy dzieci pierwszo-komunijne w swoich strojach, sypaczki i bielanki. Próba sypania kwiatków odbędzie się we wtorek, 5 czerwca po nabożeństwie czerwcowym. Zapraszamy również asystę kościelną do: baldachimu, prowadzących księdza z Najświętszym Sakramentem, niesienia chorągwi parafialnych i poduszek. Panie z Żywego Różańca, do niesienia różańca.
 7. Pan Aleksander, nasz organista, zaprasza wszystkich chętnych, grających na instrumentach dętych, na próbę orkiestry Bożego Ciała. Tak jak w zeszłym roku chcemy uświetnić naszą procesję udziałem orkiestry dętej. Próby odbywają się we wtorki ok. godz. 19.00. Wiek – nieograniczony. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Zapewniamy nuty i dobrą atmosferę.
 8. 8 czerwca, w piątek – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej (przeniesione z 17 lipca).
 9. W sobotę, 9 czerwca, w Bazylice archikatedralnej Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.
 10. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na KUL.
 11. 15 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, (tj. w piątek) w naszym kościele o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 27 maja 2012 roku

 1. Dzisiaj kończy się okres Komunii Wielkanocnej.
 2. Jutro przypada rocznica śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski.
 3. Jutro, w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 4. We wtorek, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 5. 31 maja, w czwartek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 6. 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane tak jak Nabożeństwa Majowe w dni powszednie i świąteczne po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. 1 czerwca, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 rano i po południu od godz. 17.30. Jest to również Międzynarodowy Dzień Dziecka.
 8. 2 czerwca – pierwsza sobota miesiąca – wyjście do chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych, jeżeli tacy są na terenie parafii.
 9. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu przypada Święto Dziękczynienia. Taca przeznaczona będzie na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Odbędzie się również przykościelna zbiórka do puszek pod hasłem „Dziękujemy Za Dar Życia i Rodzinę”.
 10. 7 czerwca, w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Trasa (jeszcze w tym roku) tradycyjna. W związku z tym grupy odpowiedzialne za poszczególne ołtarze proszone są o zgłoszenie się na plebanię celem ustalenia spraw organizacyjnych.
 11. Pan Aleksander, nasz organista, zaprasza wszystkich chętnych, grających na instrumentach dętych, na próbę orkiestry Bożego Ciała. Tak jak w zeszłym roku chcemy uświetnić naszą procesję udziałem orkiestry dętej. Próby odbywają się we wtorki ok. godz. 19.00. Wiek – nieograniczony. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Zapewniamy nuty i dobrą atmosferę. Wyjątkowo w tym tygodniu próba orkiestry dętej odbędzie się w niedzielę tj. dzisiaj o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy.
 12. 15 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, (tj. w piątek) w naszym kościele o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 20 maja 2012 roku

 1. Dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła, a w szczególności na elewację.
 2. 24 maja, w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
 3. W sobotę, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
 4. Przyszła niedziela, to Niedziela Zesłania Ducha Świętego.
 5. 7 czerwca, w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Trasa (jeszcze w tym roku) tradycyjna. W związku z tym grupy odpowiedzialne za poszczególne ołtarze proszone są o zgłoszenie się na plebanię celem ustalenia spraw organizacyjnych.
 6. Pan Aleksander, nasz organista, zaprasza wszystkich chętnych, grających na instrumentach dętych, na próbę orkiestry Bożego Ciała. Tak, jak w zeszłym roku,chcemy uświetnić naszą procesję udziałem orkiestry dętej. Próby odbywają się we wtorki ok. godz. 19.00. Wiek – nieograniczony. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Zapewniamy nuty i dobrą atmosferę. Wyjątkowo w tym tygodniu próba orkiestry dętej odbędzie się w niedzielę tj. dzisiaj o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy. Jednocześnie ponawiamy zaproszenie do śpiewania w naszym chórze. Przypominamy, że próby odbywają się w środy o godz. 19.00.

Szósta niedziela wielkanocna – 13 maja 2012 roku

 1. Dzisiaj w naszej parafii wielka uroczystość – jest to dzień I Komunii Świętej.
 2. Dzisiaj o godz. 10.00 do I Komunii Świętej przystąpi trzecia grupa dzieci ze Szkoły Społecznego Towarzystwa Oświatowego STO nr 4.
 3. Dzisiaj o godz. 12.00 będziemy sprawować Mszę św. rocznicową dla wszystkich dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię św. w zeszłym roku i Ich rodziców.
 4. W związku z komunią św. dzisiaj chrztów w naszym kościele nie będzie.
 5. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Za złożone ofiary w imieniu rektora i społeczności kleryckiej składam serdeczne Bóg zapłać.
 6. Od jutra rozpoczynają się Dni Modlitw o Urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). Dni Modlitw o Urodzaje odbywają się w poniedziałek, wtorek i środę.
 7. Jutro – Święto św. Macieja, Apostoła.
 8. 16 maja, w środę, – Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i metropolii.
 9. 18 maja tj. w piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
 10. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 11. 26 maja, w naszym kościele odbędzie się czuwanie modlitewne przed niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Początek o godz. 20.00. Na zakończenie ok. godz. 23.00 odbędzie się Msza Święta.

Piąta niedziela wielkanocna – 6 maja 2012 roku

 1. Dzisiaj w naszej parafii wielka uroczystość – jest to dzień I Komunii Świętej.
  Dzisiaj do I Komunii Świętej przystąpią 2 grupy:
  I gr. – godz. 10.00;
  II gr. – godz. 12.00;
  W związku z komunią św. dzisiaj i 13 maja chrztów w naszym kościele nie będzie.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18.00 podczas Nabożeństwa Majowego z racji pierwszej niedzieli miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. 8 maja we wtorek – Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 4. W sobotę 12 maja w Warszawie Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki stolicy.
 5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski – 3 maja 2012 roku

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego tj. o godz. 7.00 Godzinki; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 i 19.30.
 2. Jutro, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 7.30 rano i po południu od godz. 17.30. Wspominamy św. Floriana, męczennika.
 3. 5 maja – pierwsza sobota miesiąca – wyjście do chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych, jeżeli tacy są na terenie parafii.
 4. 6 maja w naszym kościele Pierwszą Komunię Świętą przyjmą 2 grupy dzieci:
  – I gr. – o godz. 10.00 ( dzieci ze Szkoły Pods. nr 14 i 94)
  – II gr. – o godz. 12.00 ( dzieci ze Szkoły Pods. nr 4 i innych)
  Trzecia grupa: dzieci ze Szkoły Podst. STO Pierwszą Komunię Świętą przyjmie 13 maja o godz. 10.00.
 5. W związku z komunią 6 i 13 maja chrztów w naszym kościele nie będzie.
 6. Mszę św. rocznicową dla wszystkich dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię św. w zeszłym roku i Ich rodziców będziemy sprawować w niedzielę 13 maja o godz. 12.00. W związku z tym 12 maja (w sobotę), o godz. 10.00 odbędzie się spowiedź dzieci oraz krótka odprawa liturgiczna przed Uroczystością Rocznicy I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy.
 7. We wtorek, rozpoczęły się nabożeństwa majowe ku czci N.M.P., które w naszym kościele odprawiane są codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

Czwarta niedziela wielkanocna – 29 kwietnia 2012 roku

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.
 2. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. We wtorek, 1 maja, rozpoczną się nabożeństwa majowe ku czci N.M.P., które odprawiane będą codziennie. W naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie i świąteczne po mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  Bardzo proszę o udekorowanie kapliczek znajdujących się na terenie naszej parafii.
 4. 1 Maja Msze Św. w naszej parafii według porządku dnia zwykłego, tj. o godz. 8.00 i 18.00.
 5. 3 maja, w czwartek, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego tj. o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 i 19.30
 6. 4 maja przypada 1 piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 rano i po południu od godz. 17.30. W ten dzień wspominamy św. Floriana, męczennika.
 7. 5 maja – pierwsza sobota miesiąca – wyjście do chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych, jeżeli tacy są na terenie parafii.
 8. 6 maja w naszym kościele Pierwszą Komunię Świętą przyjm 2 grupy dzieci
  I gr. – godz. 10.00;
  II gr. – godz. 12.00;
  Trzecia grupa przyjmie I Komunię Świętą 13 maja o godz. 10.00.
 9. W związku z komunią 6 i 13 maja chrztów w naszym kościele nie będzie.
 10. Mszę św. rocznicową dla wszystkich dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię św. w zeszłym roku i Ich rodziców będziemy sprawować w niedzielę 13 maja o godz. 12.00. W związku z tym 12 maja ( w sobotę), o godz. 10.00 odbędzie się spowiedź dzieci oraz krótka odprawa liturgiczna przed Uroczystością Rocznicy I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy.

Trzecia niedziela wielkanocna – 22 kwietnia 2012 roku

 1. Jutro – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika.
 2. W środę, 25 kwietnia – święto Św. Marka Ewangelisty.
 3. Wszystkim solenizantom: Wojciechom, Jerzym i Markom życzymy, aby święci patronowi wypraszali dla Nich jak najwięcej potrzebnych łask.
 4. Przyszła niedziela, to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.
 5. Od przyszłego wtorku, to jest od 1 maja rozpoczną się nabożeństwa majowe ku czci N.M.P., które odprawiane będą codziennie. W naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie i świąteczne po mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  Bardzo proszę o udekorowanie kapliczek znajdujących się na terenie naszej parafii.
 6. 6 maja w naszym kościele odbędzie Pierwsza Komunia Święta.
  I gr. – godz. 10.30;
  II gr. – godz. 12.30;
 7. W związku z komunią 6 i 13 maja w naszym kościele chrztów nie będzie.

Druga niedziela wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 15 kwietnia 2012 roku

 1. Dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła.
 2. Dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30.
 3. We wtorek 17 kwietnia o godz. 17.45 rozpoczynamy nowennę do św. Antoniego, kapłana i doktora kościoła, który zasłynął już za życia, a nade wszystko po przejściu do chwały niebieskiej jako święty Antoni z Padwy. Za jego pośrednictwem od wieków wierni wypraszają u Pana Boga łaski. Jeszcze za życia zasłynął jako uzdrowiciel. Szczególną dziedziną, w której Święty interweniuje, jest rodzina. Proszony o pomoc w problemach małżeńskich, narzeczeńskich oraz tak bardzo dziś bolesnych problemach bezpłodności, Św. Antoni nie odmawia swojej pomocy tym, którzy wytrwale Go proszą. Nowenna będzie trwać przez 9 wtorków poprzedzających jego uroczystość, czyli do 13 czerwca.
 4. W czwartek 19 kwietnia przypada 7 rocznica wyboru Ojca Świętego, Benedykta XVI.
 5. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 19.00, w ramach wielkiej akcji ewangelizacji Warszawy, w naszym kościele odbędzie się wieczór chwały połączony z adoracją Najświętszego sakramentu i śpiewem pieśni religijnych. Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 8 kwietnia 2012 roku

Wszystkim parafianom i gościom z okazji Świąt Wielkanocnych, w imieniu własnym i księży tutaj pracujących życzę, głębokiego przeżywania bliskości oraz miłości Ukrzyżowanego i pięknej tajemnicy Zmartwychwstania Pana, a także pokoju i radości w kształtowaniu bogactwa duchowego. Niech ten świąteczny czas umocni nas w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 1. Jutro – poniedziałek – w Oktawie Wielkanocy – drugi dzień świąt Msze św. W naszym kościele wg porządku niedzielnego tj. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 i 19.30.
 2. Jutro podczas wszystkich Mszy św. będzie zbierana taca na KUL. Za złożone ofiary w imieniu rektora i społeczności akademickiej składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie, dlatego w piątek, można spożywać pokarmy mięsne.
 4. Najbliższa niedziela, to niedziela Miłosierdzia Bożego (Niedziela Biała).
 5. W przyszłą niedzielę, jak zwykle w każdą trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30.
 6. Również w przyszłą niedzielę, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła.

Święte Triduum Paschalne w Parafii Świętej Rodziny

Wielki Czwartek

Ustanowienie eucharystii i kapłaństwa, Jezus uczy braterskiej miłości

Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18:00

Wielki Piątek

Rozważanie i adoracja Męki Pańskiej

Jutrznia o godz.: 8:00, adoracja, Droga Krzyżowa godz. 17:00

Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18:00

Wielka Sobota

W Wielką Sobotę Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz zstąpienie Jezusa do otchłani. W modlitwie i poście oczekuje na Jego Zmartwychwstanie.

Jutrznia 8:00, błogosławieństwo pokarmów po jutrzni do godz. 17:30

Wigilia Paschalna – godz. 20:00 – ta noc jak dzień zajaśnieje…

Przynosimy świece – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

Procesja rezurekcyjna godz.: 6:00 (niedziela)

Msze święte: po procesji 9:00, 10:30, 12:00, 18:00, 19:30

Spowiedź w Wielkim Tygodniu: poniedziałek – środa

Przed każdą Mszą Świętą i wieczorem dokąd będzie potrzeba.

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 1 kwietnia 2012 roku

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Palmowa męki pańskiej. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Rozpoczyna się „Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy”. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo palm. Dzisiaj można nabyć je w naszym kościele.
 2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. Jutro – siódma rocznica śmierci bł. Jana Pawła II – papieża Polaka.
 4. W Wielkim Tygodniu sprawy w kancelarii załatwiamy do środy włącznie, tj. 4 kwietnia.
 5. W Wielki Czwartek w kościołach katedralnych odprawia się przed południem Mszę Krzyżma, w czasie której poświęca się oleje. Kapłani odmawiają przyrzeczenia złożone przy święceniach. W związku z tym Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie. Mszę Wieczerzy Pańskiej będziemy sprawować o godz. 18.00. Rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Taca z Wielkiego Czwartku przeznaczona będzie na dom księży emerytów.
 6. 6 kwietnia – pierwszy piątek miesiąca. Istotą praktyki pierwszego piątku miesiąca jest przyjęcie komunii św. w stanie łaski uświęcającej. Dlatego prosimy o zatroszczenie się o spowiedź świętą wcześniej, ponieważ w Wielki Czwartek i Wielki Piątek spowiedzi nie będzie.
 7. 6 kwietnia – Wielki Piątek Męki Pańskiej. Za udział w adoracji i ucałowanie krzyża podczas liturgii Męki Pańskiej można uzyskać odpust zupełny. Ofiary złożone przez wiernych przeznaczone będą na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek Męki Pańskiej, a jeśli to możliwe, także w Wielką Sobotę, aż do Wigilii Paschalnej, wszędzie zachowuje się post paschalny.
 8. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek odbędzie się tylko raz o godz. 17.00.
 9. W Wielką Sobotę na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych należy przynieść świece.
 10. 8 kwietnia to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Dziewczynki chętne do sypania kwiatków prosimy, aby zgłosiły się do zakrystii z koszyczkami o godz. 5.45. Serdecznie zapraszamy.
 11. Procesja rezurekcyjna jest uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego.

Piąta niedziela Wielkiego Postu – 25 marca 2012 roku

 1. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do 28 marca b.r. Nauki rekolekcyjne będą trwały na każdej mszy św., tj. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 i 19.30, a w dni powszednie ( tj. od poniedziałku do środy), na mszach św. o godz. 8.00, 18.00 i 19.30 – serdecznie zapraszamy.
  Dokładny plan rekolekcji zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w gablotach.
  Od poniedziałku do środy będą księża goście i będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 2. Taca z poniedziałku, wtorku i środy przeznaczona będzie na potrzeby księdza rekolekcjonisty.
 3. Dzisiaj również odbędzie się zbiórka do puszek na zakup kwiatów do przystrojenia Grobu Pańskiego w naszym kościele.
 4. Jutro – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne tj.: Drogę Krzyżową, która odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży i o godz. 20.00 dla dorosłych oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali, które odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 6. Informujemy, że wyjście do chorych odbędzie się wyjątkowo 31 marca ponieważ pierwsza sobota przypada w Wielką Sobotę, a wtedy odbywa się błogosławieństwo pokarmów. Prosimy o poinformowanie chorych i ewentualne zgłoszenie nowych chorych. Za zmianę przepraszamy.
 7. W najbliższą sobotę, 31 marca, kandydaci do Bierzmowania udadzą się na Diecezjalny Dzień Młodzieży, przy parafii Wszystkich Świętych w Warszawie. Informacje szczegółowe u Ks. Marcina.
 8. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Rozpoczyna się „Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy”. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo palm, które będzie można nabyć w naszym kościele.
 9. Informujemy, że w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej tj. 1 kwietnia chrztów w naszej parafii nie będzie.
 10. W wielkim Tygodniu sprawy w kancelarii załatwiamy do środy włącznie.
 11. Katecheza przed chrztem, wyjątkowo przed świętami, odbędzie się w środę 4 kwietnia o godz. 19.15 dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chcieli ochrzcić dziecko w Niedzielę Wielkanocną i w drugi dzień świąt.

  Plan rekolekcji wielkopostnych w Parafii Św.
  Rodziny
  w dniach: 25.03. – 28.03.2012 roku.

  25.03.2012 –
  niedziela:

  – Msza św. z naukami rekolekcyjnymi godz.: 7.30; 9.00; 10.30
  dla dzieci; 12.00 z chrztami;
  17.15 Gorzkie Żale; 18.00 i 19.30 dla
  młodzieży.

  26.03.2012 – poniedziałek,
  27.03.2012 –
  wtorek,
  28.03.2012 – środa:
  – Msza św. z naukami rekolekcyjnymi
  godz.8.00; 18.00 i 19.30
  – godz. 9.30 rekolekcje dla dzieci klas od 0 do 6
  Szkoły Podstawowej STO nr 4
  – godz. 10.00 rekolekcje dla młodzieży szkół
  ponad gimnazjalnych
  – godz. 13.00 rekolekcje dla młodzieży Gimnazjum.

Czwarta niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2012 roku

 1. Dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła, a w szczególności na elewację.
 2. Również dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i Ich rodziców, tym razem wyjątkowo, o godz. 15.00, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.00. Zmiana nastąpiła z powodu tego, że o godz. 17.15 rozpoczyna się nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę, odbędzie się zbiórka do puszek na zakup kwiatów do przystrojenia Grobu Pańskiego w naszym kościele.
 4. Jutro – uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 5. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiane są w piątek o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, a o godz. 20.00 dla dorosłych.
 6. Już w przyszłą niedzielę odbędą się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ks. Janusz Lemański, profesor biblista z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Ks. Janusz Lemański jest również przewodnikiem i pilotem pielgrzymek, a w szczególności pielgrzymek po Ziemi Świętej. Plan rekolekcji w gablocie.
 7. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie organizacyjno-formacyjne. Odbędzie się ono w piątek, 23 marca o godz. 18.40 w kościele.
  Informujemy jednocześnie, że 31 marca kandydaci udadzą się na spotkanie z Ks. Biskupem w celu złożenia próśb o udzielenie Sakramentu.
 8. W wielkim Tygodniu sprawy w kancelarii załatwiamy do środy włącznie.
 9. Informujemy, że w Niedzielę Palmową tj. 1 kwietnia chrztów w naszej parafii nie będzie.
 10. Katecheza przed chrztem, wyjątkowo przed świętami, odbędzie się w środę, 4 kwietnia o godz. 19.15. dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chcieli ochrzcić dziecko w Niedzielę Wielkanocną i w drugi dzień świąt.

Trzecia niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2012 roku

 1. Dzisiaj, podczas każdej Mszy Św. Słowo Boże głosi Ks. Krzysztof Zygadło – Saletyn.
 2. W przyszłą niedzielę, jak zwykle w każdą trzecią niedzielę miesiąca, odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, tym razem wyjątkowo, o godz. 15.00, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.00. Zmiana nastąpiła z powodu tego, że o godz. 17.15 odbędzie się nabożeństwo Gorzkich Żali.
 3. Również w przyszłą niedzielę, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu odprawiane są w piątek o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, a o godz. 20.00 dla dorosłych.
 6. W najbliższe 2 niedziele odbędzie się zbiórka do puszek na zakup kwiatów do przystrojenia Grobu Pańskiego w naszym kościele.
 7. W związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Świętości Życia, Katolickie Stowarzyszenia Młodzieży organizuje tygodniową nieustanną Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Św. Barbary przy ul Nowogrodzkiej 51 w dniach 18-25 marca. Więcej informacji w gablotach.
 8. Fundacja Św. Kazimierza Królewicza organizuje Katolickie Dni Filmowe w Warszawie, które odbędą się w dniach 24-25 marca w Mokotowskim Domu Kultury „Centrum Łowicka. Więcej informacji w gablotach.
 9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w 5 niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je Ks. Janusz Lemański, profesor biblista z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Ks. Janusz Lemański jest również przewodnikiem i pilotem pielgrzymek, a w szczególności pielgrzymek po Ziemi Świętej.
 10. W związku z zakończeniem wizyty duszpasterskiej, jako duszpasterze wizytujący nasze rodziny chcemy podzielić się uwagami skierowanymi do kapłanów odnośnie naszej wspólnoty parafialnej.
  Przyjęło nas w tym roku (wielkości podaję w przybliżeniu ponieważ nie znamy dokładnej liczby mieszkańców w nowo-zasiedlanych blokach): 38,56 % to jest mniej o 6 % w stosunku do roku poprzedniego:
  – Osiedle – Ursus – 45,06,%
  – Osiedle – Chrobry – 40,67 %
  – Osiedle – Apartamentowa – 41,24%
  – Osiedle – Łamana – 36,90%
  – Osiedle – Skorosze – 35,97%

Druga niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2012 roku

 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Dzisiejsza niedziela, to niedziela pomocy Kościołowi w świecie. Odbywa się zbiórka do puszek. Zebrane ofiary przeznaczone będą na sfinansowanie projektów misyjnych, poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
 3. Jest to również Dzień Imienin Pasterza Archidiecezji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu odprawiane są w piątek o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, a o godz. 20.00 dla dorosłych.
 6. 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet.
 7. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Św. Słowo Boże wygłosi Ks. Krzysztof Zygadło.
 8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w 5 niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je Ks. Janusz Lemański, profesor biblista z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Ks. Janusz Lemański jest również przewodnikiem i pilotem pielgrzymek, a w szczególności pielgrzymek po Ziemi Świętej.

Pierwsza niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2012 roku

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu odprawiane są w piątek o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, a o godz. 20.00 dla dorosłych.
 3. 2 marca przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 7.30 i 17.30. Po Mszy Św. Wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej parafii.
 4. 3 marca – pierwsza sobota miesiąca – wyjście księży do chorych. W tym dniu przypada rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji na stolicę metropolitalną w Warszawie.
 5. W sobotę, 3 marca kończymy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za przyjęcie księży i za złożone ofiary.
 6. 4 marca – pierwsza niedziela miesiąca – z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 7. Przyszła niedziela, to niedziela pomocy Kościołowi w świecie. Odbędzie się zbiórka do puszek. Zebrane ofiary przeznaczone będą na sfinansowanie projektów misyjnych, poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
 8. Jest to również Dzień Imienin Pasterza Archidiecezji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza.
 9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w 5 niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je Ks. Janusz Lemański, profesor biblista z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Ks. Janusz Lemański jest również przewodnikiem pielgrzymek, a w szczególności po Ziemi Świętej.

Siódma niedziela zwykła – 19 lutego 2012 roku

 1. Dzisiaj jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby naszej świątyni.
 2. Również dzisiaj o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a o godz. 16.30 Msza Św. dla dzieci i Ich rodziców.
 3. 22 lutego rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze Święte w naszym kościele z liturgią posypania głów popiołem o godz. 8.00; 18.00 i 19.30 z kazaniem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
 4. Od Środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu odprawiane będą w piątek o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, a o godz. 20.00 dla dorosłych.
 6. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 7. Dziękujemy rodzinom, którzy nas przyjęli z wizytą duszpasterską i za złożone ofiary.
 8. Plan wizyty duszpasterskiej zamieszczony jest w gablotach i na naszej stronie internetowej. Wizytę kończymy 3 marca. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoim miejscu zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii.
Dzień Pora odwiedzin Adres
20.02.2012, poniedziałek od 1900 Ryżowa 48 od numeru 1 do 152 wg zgłoszeń
21.02.2012, wtorek od 1900 Ryżowa 48 od numeru 153 do 252 wg zgłoszeń
22.02.2012, środa Środa popielcowa
23.02.2012, czwartek od 1900 Ryżowa 48 od numeru 256 do 365 wg zgłoszeń
24.02.2012, piątek od 1900 Ryżowa 41 D, E i F oraz Składkowskiego 3
25.02.2012, sobota od 1400 Dzieci Warszawy 21, Zielonogórska,
Ryżowa od 1-34 oraz Dzieci Warszawy 11 A, C i G

Szósta niedziela zwykła – 12 lutego 2012 roku

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. W imieniu rektora uczelni i młodzieży kleryckiej składam podziękowanie.
 2. 14 lutego, we wtorek – święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa patronów Europy.
 3. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Plan wizyty zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w gablotach. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu kolędy w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii.
 4. W przyszłą niedzielę, jak zwykle w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.30, odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30.
 5. Również w przyszłą niedzielę, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła.
 6. Plan wizyty duszpasterskiej poniżej.

  Dzień Pora odwiedzin Adres
  13.02.2012, poniedziałek od 1900 Dzieci Warszawy 27 A od numeru 221 do końca
  Dzieci Warszawy 27 C
  14.02.2012, wtorek od 1900 Przy Forcie 10
  15.02.2012, środa od 1900 Poczty Gdańskiej 15 i 17 oraz Zapustna 28 i 30
  16.02.2012, czwartek od 1900 Ryżowa 44 od numeru 1 do 208 wg zgłoszeń
  17.02.2012, piątek od 1900 Ryżowa 44 od numeru 212 do 307 wg zgłoszeń
  Fasolowa 17 wg zgłoszeń
  18.02.2012, sobota od 1400 Legnicka 1, Poczty Gdańskiej domki oraz Dzieci
  Warszawy od Wiosny Ludów do Internatu włącznie.

  Piąta niedziela zwykła – 5 lutego 2012 roku

 7. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 8. Jutro – wspomnienie św. Męczenników Pawła Miki i towarzyszy.
 9. W piątek, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
 10. W sobotę, 11 lutego, we wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzony będzie 20 Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w naszej parafii o godz. 18.00 odbędzie się Msza Św. połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy.
 11. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne. W imieniu rektora uczelni i młodzieży kleryckiej składam podziękowanie za wsparcie materialne.
 12. Kontynuujemy wizytę duszpasterską, którą zakończymy 3 marca. Plan wizyty zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w gablotach. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii.
 13. Plan wizyty duszpasterskiej poniżej.
  Dzień
  Pora odwiedzin
  Adres
  06.02.2012, poniedziałek od 1900 Dzieci Warszawy 25A od numeru 1 do 117
  07.02.2012, wtorek od 1900 Dzieci Warszawy 25A od numeru 118 do 174
  Dzieci Warszawy 25 B od numeru 1 do 19
  08.02.2012, środa od 1900 Dzieci Warszawy 25 B od numeru 20 do 168
  09.02.2012, czwartek od 1900 Dzieci Warszawy 25 B od numeru 169 do 218
  Dzieci Warszawy 27 A od numeru 1 do 63
  10.02.2012, piątek od 1900 Dzieci Warszawy 27 A od numeru 64 do 220
  11.02.2012, sobota od 1400 Dzieci Warszawy 40 i Chrobrego domki

Czwarta niedziela zwykła – 29 stycznia 2012 roku

 1. We wtorek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
 2. 2 lutego, w czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze Św. w naszej parafii o godz. 8.00, 18.00 i 19.30 z kazaniem. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo świec – gromnic. Święto to nawiązuje do Tajemnicy Bożego Narodzenia, dlatego można śpiewać kolędy. Jest to również dzień życia konsekrowanego. Taca z jednej Mszy św. przeznaczona będzie na zakony klauzurowe.
 3. 3 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 7.30 i 17.30. Po Mszy Św. wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa całej parafii.
 4. 4 lutego – pierwsza sobota miesiąca – wyjście księży do chorych
 5. 5 lutego, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 6. Od 30 stycznia wznowimy wizytę duszpasterską. Plan wizyty zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w gablotach. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii.
 7. 11 lutego tj. w sobotę, obchodzony będzie 20 Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w naszej parafii o godz. 18.00 odbędzie się Msza Św. połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy.
 8. W gablotach jest wywieszony Apel Komendy Rejonowej Policji ostrzegający przed oszustami. Proszę o zapoznanie się z treścią Apelu i zachowanie czujności w kontaktach z nieznanymi nam osobami.
 9. Plan wizyty duszpasterskiej poniżej.
Dzień Pora odwiedzin Adres
30.01.2012, poniedziałek od 1900 Chełmońskiego 13
31.01.2012, wtorek od 1900 Dzieci Warszawy 27 B
01.02.2012, środa od 1900 Chełmońskiego 11
02.02.2012, czwartek Ofiarowanie Pańskie
03.02.2012, piątek Pierwszy piątek miesiąca,
wizyty duszpasterskiej nie będzie
04.02.2012, sobota od 1400 Żywiecka i Dzieci Warszawy 38

Trzecia niedziela zwykła – 22 stycznia 2012 roku

 1. 24 stycznia, we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła.
 2. W środę 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jest też dzień zakończenia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. W czwartek, 26 stycznia – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
 4. W piątek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa.
 5. W sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 6. Od 30 stycznia wznowimy wizytę duszpasterską. Plan wizyty zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w gablotach. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii.
 7. 11 lutego tj. w sobotę, obchodzony będzie 20 Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w naszej parafii o godz. 18.00 odbędzie się Msza Św. połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy.
 8. Prosimy o pomoc w usunięciu wraku samochodu z parkingu kościelnego. Może ktoś zna sposób lub metodę, które umożliwiłyby pozbycia się tego wraku, zajmującego miejsce parkingowe. Problem był zgłoszony na Policję, która poinformowała, że jest to nasza sprawa i za wywiezienie wraku i jego nadzór musi zapłacić parafia.

Druga niedziela zwykła – 15 stycznia 2012 roku

 1. 17 stycznia, we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata.
 2. Od środy, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwa do 25 stycznia.
 3. W czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 4. Od 20 do 22 stycznia w naszej parafii odbędzie się Kurs Ewangelizacyjny „Nowe Życie”. Uczestnictwo w nim jest doskonałą okazją do ożywienia i odnowienia relacji z Bogiem. Rozpoczęcie w piątek o godz. 19.00 w salce pod zakrystią. Należy przybyć trochę wcześniej – od 18.30. Kurs będzie trwał także w sobotę od rana do wieczora oraz kilka godzin w niedzielę przed południem. Zapraszamy.
 5. W sobotę 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 6. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Od 14 stycznia, na czas ferii przerwaliśmy wizytę duszpasterską, wznowimy ją 30 stycznia b.r.

Święto Chrztu Pańskiego – 8 stycznia 2012 roku

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej świątyni. Wyjątkowo przeniesiona jest z trzeciej niedzieli.
 2. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i Ich rodziców również wyjątkowo odbędzie się dzisiaj o godz. 15.30, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30. Spowodowane jest to rozpoczynającymi się w naszym województwie feriami. We mszy mogą uczestniczyć również ci, którzy nie mogą być na mszy św. w innym czasie.
 3. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w roku.
 4. Centrum Opatrzności Bożej zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Polonia” im. Jana Paderewskiego. Koncert odbędzie się w Panteonie Wielkich Polaków o godz. 13.00
 5. Od 20 do 22 stycznia w naszej parafii odbędzie się Kurs Ewangelizacyjny „Nowe Życie”. Uczestnictwo w nim jest doskonałą okazją do ożywienia i odnowienia relacji z Bogiem.
 6. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie kolędy i za złożone ofiary. Plan kolędy zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w gablotach. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii. Od 14 stycznia, na czas ferii przerywamy wizytę duszpasterską, wznowimy ją 30 stycznia b.r.
 7. Informujemy, że zdjęty z głównego ołtarza krzyż będzie umieszczony w kruchcie po prawej stronie drzwi szklanych wejściowych do kościoła. W chwili obecnej jest sporządzany projekt na wykonanie kropielnicy i przygotowanie ściany pod krzyż.
 8. Plan wizyty duszpasterskiej poniżej.
Dzień Pora odwiedzin Adres
09.01.2012, poniedziałek od 1900 Chełmońskiego 6 kl. A i B od numeru 1-110
10.01.2012, wtorek od 1900 Chełmońskiego 6 Kl. C i D od numeru 111 do końca
11.01.2012, środa od 1900 Chełmońskiego 8 od numeru 1 do 130
12.01.2012, czwartek od 1900 Chełmońskiego 8 od numeru 131 do końca
13.01.2012, piątek od 1900 Chełmońskiego 9
14.01.2012, sobota Wizyty duszpasterskiej nie będzie

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2012 roku

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, czytamy Słowo Pasterskie Przewodniczącego Komisji Episkopatu ds. Misji. Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego. Po modlitwie i po Komunii obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy.
 2. W tym roku uroczystość Objawienia Pańskiego przeżywamy pod hasłem „Wspieram Polskich Misjonarzy”. W związku z tym dzisiejsza taca przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.
 3. Jutro – 7 stycznia, pierwsza sobota miesiąca – wyjście księży do chorych.
 4. Również jutro po Mszy wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca.
 5. 8 stycznia, w najbliższą niedzielę – święto Chrztu Pańskiego.
 6. Centrum Opatrzności Bożej zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Polonia” im. Jana Paderewskiego. Koncert odbędzie się w Panteonie Wielkich Polaków w niedzielę 8 stycznia o godz. 13.00.
 7. Spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców wyjątkowo odbędzie się 8 stycznia 2011 roku (najbliższa niedzielę) o godz. 15.30, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30. Spowodowane jest to rozpoczynającymi się w naszym województwie feriami. We mszy mogą uczestniczyć również ci, którzy nie mogą być na mszy św. w innym czasie.
 8. Również taca przeznaczona na potrzeby naszej świątyni będzie przeniesiona z trzeciej niedzieli na najbliższą niedzielę.
 9. Od 20 do 22 stycznia w naszej parafii odbędzie się Kurs Ewangelizacyjny „Nowe Życie”. Uczestnictwo w nim jest doskonałą okazją do ożywienia i odnowienia relacji z Bogiem.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2012 roku

 1. Dzisiaj w oktawie Narodzenia Pańskiego, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dzisiaj wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Jest to Dzień Pokoju.
 2. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. 2 stycznia, w poniedziałek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła.
 4. Od jutra wznawiamy wizytę duszpasterską. Plan wizyty zamieszczony na naszej stronie internetowej i w gablotach. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii.
 5. 5 stycznia, w czwartek o godz. 19.00 odbędzie się spektakl słowno-muzyczny „Moje Betlejem” w wykonaniu naszego chóru i zaprzyjaźnionych muzyków. W spektaklu weźmie udział Jan Budziaszek – perkusista „Skaldów” – autor „Dzienniczka Perkusisty”. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Będzie odczytane Słowo Pasterskie Przewodniczącego Komisji Episkopatu ds. Misji. Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego. Po modlitwie i po Komunii obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy.
 7. W tym roku uroczystość Objawienia Pańskiego będziemy przeżywać pod hasłem „Wspieram Polskich Misjonarzy”. W związku z tym taca z 6 stycznia przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny.
 8. 7 stycznia, pierwsza sobota miesiąca – wyjście księży do chorych.
 9. 7 stycznia po Mszy wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca.
 10. 8 stycznia, w przyszłą niedzielę – święto Chrztu Pańskiego.
 11. Centrum Opatrzności Bożej zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Polonia” im. Jana Paderewskiego. Koncert odbędzie się w Panteonie Wielkich Polaków o godz. 13.00
 12. Spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców wyjątkowo odbędzie się 8 stycznia 2011 roku ( przyszłą niedzielę) o godz. 15.30, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30. We mszy mogą uczestniczyć również ci, którzy nie mogą być na mszy św. w innym czasie.
 13. Od 20 do 22 stycznia w naszej parafii odbędzie się Kurs Ewangelizacyjny „Nowe Życie”. Uczestnictwo w nim jest doskonałą okazją do ożywienia i odnowienia relacji z Bogiem.
 14. Plan wizyty duszpasterskiej poniżej.
Dzień Pora odwiedzin Adres
02.01.2012, poniedziałek od 1900 Skoroszewska 1
03.01.2012, wtorek od 1900 Skoroszewska 3
04.01.2012, środa od 1900 Skoroszewska 7
05.01.2012, czwartek od 1900 Chełmońskiego 7
06.01.2012, piątek Objawienie Pańskie
07.01.2012, sobota Wizyty duszpasterskiej nie będzie

Zakończenie 2011 roku – 31 grudnia 2011 roku

 1. Jutro w oktawie Narodzenia Pańskiego, będziemy obchodzić uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Jest to Dzień Pokoju.
 2. Również jutro, po Mszy Św. o godz. 12.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. 5 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się spektakl słowno-muzyczny „Moje Betlejem” w wykonaniu naszego chóru i zaprzyjaźnionych muzyków. W spektaklu weźmie udział Jan Budziaszek – perkusista „Skaldów” – autor „Dzienniczka Perkusisty”. Serdecznie zapraszamy.

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 30 grudnia 2011 roku

 1. Dzisiaj, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – odpust w naszej parafii. Odczytamy list pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny.
 2. Dzisiaj, jak co roku, częstujemy obwarzankami odpustowymi. Zapraszamy wszystkie dzieci.
 3. Jutro, 31 grudnia o godz. 17.15 odprawione będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 4. W sobotę 1 stycznia w oktawie Narodzenia Pańskiego, obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspomina się również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Jest to Dzień Pokoju.
 5. 1 stycznia – Nowy Rok, po Mszy Św. o godz. 12.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 6. 2 stycznia 2012 roku wznawiamy wizytę duszpasterską. Plan wizyty zamieszczony jest w gablotach i na naszej stronie internetowej.
 7. 5 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się spektakl słowno-muzyczny „Moje Betlejem” w wykonaniu naszego chóru i zaprzyjaźnionych muzyków. W spektaklu weźmie udział Jan Budziaszek – perkusista „Skaldów” – autor „Dzienniczka Perkusisty”. Serdecznie zapraszamy.

Święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika – 26 grudnia 2011 roku

 1. Dzisiejsza taca, jak zapowiadaliśmy, przeznaczona jest na KUL. W imieniu Rektora i młodzieży tam studiującej składam serdeczne podziękowanie.
 2. 27, 28 i 29 grudnia odbędzie się w naszej parafii 40 godzinne Nabożeństwo. W związku z tym będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do adoracji.
 3. 27 grudnia, we wtorek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. wieczornej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wina.
 4. 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 5. W piątek, 30 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – odpust w naszej parafii. Mszę odpustową odprawimy o godz. 18.00. Jak co roku Dzieciom będą rozdawane obwarzanki.
 6. W sobotę, 31 o godz. 17.15 odprawione będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 7. 2 stycznia 2012 roku wznawiamy wizytę duszpasterską. Plan wizyty zamieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej.
 8. 5 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się spektakl słowno-muzyczny „Moje Betlejem” w wykonaniu naszego chóru i zaprzyjaźnionych muzyków. W spektaklu weźmie udział Jan Budziaszek – perkusista „Skaldów” – autor „Dzienniczka Perkusisty”. Serdecznie zapraszamy.
 9. Plan wizyty duszpasterskiej poniżej.
Dzień Pora odwiedzin Adres
02.01.2012, poniedziałek od 1900 Skoroszewska 1
03.01.2012, wtorek od 1900 Skoroszewska 3
04.01.2012, środa od 1900 Skoroszewska 7
05.01.2012, czwartek od 1900 Chełmońskiego 7
06.01.2012, piątek Objawienie Pańskie
07.01.2012, sobota Wizyty duszpasterskiej nie będzie

Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 grudnia 2011 roku

 1. Dzisiaj – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii w/g porządku niedzielnego.
 2. Jutrzejsza taca będzie przeznaczona na KUL. W imieniu Rektora i młodzieży tam studiującej składam serdeczne podziękowanie.
 3. 26 grudnia – w poniedziałek w oktawie Narodzenia Pańskiego – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.
 4. 27, 28 i 29 grudnia odbędzie się w naszej parafii 40 godzinne Nabożeństwo. W związku z tym będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do adoracji.
 5. 27 grudnia, we wtorek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. wieczornej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wina.
 6. 28 grudnia – święto świętych Młodzianków, męczenników.
 7. W piątek, 30 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – odpust w naszej parafii. Mszę odpustową odprawimy o godz. 18.00. Jak co roku dzieciom będą rozdawane obwarzanki.
 8. W sobotę, 31 o godz. 17.15 odprawione będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 9. 2 stycznia 2012 roku wznawiamy wizytę duszpasterską. Plan wizyty zamieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej.

Wigilia Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia 2011 roku

 1. Jutro – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii w/g porządku niedzielnego.
 2. 26 grudnia – w poniedziałek w oktawie Narodzenia Pańskiego – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.
 3. Poniedziałkowa taca będzie przeznaczona na KUL. W imieniu Rektora i młodzieży tam studiującej składam serdeczne podziękowanie.
 4. 27, 28 i 29 grudnia odbędzie się w naszej parafii 40 godzinne Nabożeństwo. W związku z tym będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do adoracji.
 5. 27 grudnia, we wtorek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. wieczornej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wina.
 6. 28 grudnia – święto świętych Młodzianków, męczenników.
 7. W piątek, 30 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – odpust w naszej parafii. Mszę odpustową odprawimy o godz. 18.00. Dzieciom będą rozdawane obwarzanki.
 8. W sobotę, 31 o godz. 17.15 odprawione będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.

Czwarta niedziela adwentu – 18 grudnia 2011 roku

 1. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy 21 grudnia. Prowadzi je J.E. Ks. Biskup Antoni Długosz z Częstochowy. Nauki rekolekcyjne będą trwały na każdej mszy św., a w dni powszednie ( tj. od poniedziałku do środy) na mszy św. roratniej o godz. 6.30, następnie na mszach św. o godz. 8.00, 18.00 i 19.30 – serdecznie zapraszamy. Od poniedziałku do środy będą księża goście i będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Taca z poniedziałku, wtorku i środy przeznaczona będzie na potrzeby Ks. Biskupa.
 2. Również dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła.
 3. Dzisiaj, jak zwykle w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.30, odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30. We mszy mogą uczestniczyć również ci, którzy nie mogą być na mszy św. w innym czasie.
 4. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Od 18 grudnia na czas świąt Bożego Narodzenia, przerywamy wizytę duszpasterską. Wznowimy ją 2 stycznia 2012 roku.
 5. Mieszkańców, którzy pragną przyjąć w tym roku księdza w nowo zasiedlanych blokach prosimy o kontakt telefoniczny 22-662-23-23 lub zgłaszanie się osobiste w kancelarii. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 stycznia 2012 roku.
 6. W naszym kościele można nabywać opłatki i świece wigilijne. Ofiary za świece będą przekazane do Caritas, a za opłatki na potrzeby naszej świątyni.
 7. 24 grudnia tj. w sobotę msze św. odprawimy o godz. 8.00 rano, następnie o godz. 23.30 nabożeństwo ze śpiewem kolęd, a o godz. 24 Pasterkę. Serdecznie zapraszamy.
 8. 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii wg porządku niedzielnego tj.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 18.00 i 19.30.
 9. 26 grudnia taca będzie przeznaczona na KUL. W imieniu Rektora i młodzieży tam studiującej składam serdeczne podziękowanie.
 10. 27, 28 i 29 grudnia odbędzie się w naszej parafii 40 godzinne Nabożeństwo. W związku z tym będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do adoracji.
 11. 30 grudnia w piątek, w oktawie Narodzenia Pańskiego, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – odpust w naszej parafii. Dzieciom będą rozdawane obwarzanki.

Trzecia niedziela adwentu – 11 grudnia 2011 roku

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. We wtorek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
 3. W środę, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.
 4. 9 grudnia w piątek – były imieniny Ks. Proboszcza, w związku z tym dzisiaj Ks. Proboszcz częstuje dzieci cukierkami. Zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę, jak zwykle w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.30, odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30.
 6. Również w przyszłą niedzielę, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła.
 7. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Plan wizyty zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w gablotach. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii. Od 18 grudnia, na czas świąt Bożego Narodzenia przerywamy wizytę duszpasterską, wznowimy ją po Nowym Roku.
 8. Mieszkańców, którzy pragną przyjąć w tym roku księdza w nowo zasiedlanych blokach prosimy o kontakt telefoniczny 22-662-23-23 lub zgłaszanie się osobiste w kancelarii. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 stycznia 2012 roku.
 9. 18 grudnia, tj. w czwartą niedzielę adwentu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy 21 grudnia. Poprowadzi je J.E. Ks. Biskup Antoni Długosz z Częstochowy. Nauki rekolekcyjne będą trwały na każdej mszy św., a w dni powszednie ( tj. od poniedziałku do środy) na mszy św. roratniej o godz. 6.30, następnie na mszach św. o godz. 8.00, 18.00 i 19.30 – serdecznie zapraszamy.
 10. W naszym kościele można nabywać opłatki i świece wigilijne. Ofiary za świece będą przekazane do Caritas, a za opłatki na potrzeby naszej świątyni.
 11. Plan wizyty duszpasterskiej poniżej.
Dzień Pora odwiedzin Adres
12.12.2011, poniedziałek od 1900 Apartamentowa 15 i 17 oraz Ryżowa 43 A
13.12.2011, wtorek od 1900 Ryżowa 43, B C, D, E
14.12.2011, środa od 1900 Ryżowa 43,F, G, H i J oraz Ryżowa 24 segmenty
15.12.2011, czwartek od 1900 Skoroszewska 1 A
16.12.2011, piątek od 1900 Skoroszewska 1 B
17.12.2011, sobota od 1400 Solipska domki i Fasolowa domki oraz Ryżowa 5 i 7

Druga niedziela adwentu – 4 grudnia 2011 roku

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. W imieniu Księdza Rektora i społeczności kleryckiej składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą pomocy Kościołowi na Wschodzie, z tej racji odbywa się zbiórka do puszek.
 4. 7 grudnia, w środę – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i doktora Kościoła
 5. W czwartek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Święto patronalne młodzieży żeńskiej. Msze św. o godz. 6.30 Roraty, o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem.
 6. Plan wizyty duszpasterskiej poniżej.
Dzień Pora odwiedzin Adres
5.12.2011, poniedziałek od 1900 Zapustna 55 oraz Solipska 27
6.12.2011, wtorek od 1900 Solipska 33 i Batalionu „Włochy” 22A
7.12.2011, środa od 1900 Batalionu „Włochy” 11, 20, 20A, 20 B oraz 22
8.12.2011, czwartek od 1900 Batalionu „Włochy” segmenty, Apartamentowa 3 i 5
9.12.2011, piątek od 1900 Apartamentowa 7, 9, 11 i 13
10.12.2011, sobota od 1400 Nowotyska i Wiosny Ludów

Pierwsza niedziela adwentu – 27 listopada 2011 roku

 1. Adwent to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, jak również okresem oczekiwania na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Czyli jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą sprawowane od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 18.00. Na poranne msze św. roratnie można zamawiać intencje mszalne. Po mszy św. roratniej będzie następna msza poranna o godz. 8.00.
 3. Jak już zapowiadaliśmy od dzisiaj można nabyć opłatki i świece wigilijne.
 4. W środę, 30 listopada – święto św. Andrzeja Apostoła.
 5. W piątek, 2 grudnia, przypada 1 piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 rano i po południu od godz. 17.30. Wizyty duszpasterskiej w tym dniu nie będzie.
 6. 3 grudnia, sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Jak zwykle w I sobotę, wyjście księży do chorych.
 7. 4 grudnia o godz. 12.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 8. Przyszła niedziela jest niedzielą pomocy Kościołowi na Wschodzie z tej racji odbędzie się zbiórka do puszek
 9. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 10. Przypominamy, że w czasie wizyty duszpasterskiej, katechezy przed chrztem nie będzie.
 11. Informujemy również, że w czasie wizyty duszpasterskiej w środę po Mszy św. wieczornej kancelaria nie będzie czynna ponieważ księża wychodzą z wizytą duszpasterską.
 12. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Plan wizyty duszpasterskiej jest zamieszczony na naszej stronie internetowej i w gablotach. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii.
 13. Mieszkańców, którzy pragną przyjąć w tym roku księdza w nowo zasiedlanych blokach przy ul. Fasolowej 17, Zapustnej 28 i 30, Batalionu Włochy 22A, Segmenty przy Łamanej 7, Przy Forcie, Dzieci Warszawy 11, Ryżowa 44 i 48, Skoroszewska 7 oraz przy ul. Składkowskiego 3 prosimy o kontakt telefoniczny 22-662-23-23 lub zgłaszanie się osobiste w kancelarii. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 stycznia 2012 roku.
 14. Plan wizyty duszpasterskiej poniżej.
Dzień Pora odwiedzin Adres
28.11.2011, poniedziałek od 1900 Zapustna 32, Zapustna 32A i Zapustna 34
29.11.2011, wtorek od 1900 Zapustna 36, Zapustna 38, i Zapustna 42
30.11.2011, środa od 1900 Zapustna 8
1.12.2011, czwartek od 1900 Zapustna 40, 42A, 51, 53
2.12.2011, piątek od 1900 Pierwszy piątek miesiąca, wizyty duszpasterskiej nie będzie
3.12.2011, sobota od 1400 Rydzyńska, Bandurskiego i Baranowska

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 20 listopada 2011 roku

 1. Dzisiejsza taca, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
 2. Dzisiaj, jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Na tę Mszę św. zapraszamy również te osoby, które nie mogą uczestniczyć we mszy św. w innych godzinach.
 3. Dzisiaj o godz. 10.30, odbędzie się obrzęd włączenia kandydatów do grona Ministrantów. Zapraszamy zainteresowanych i Ich rodziny.
 4. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny.
 5. Jutro, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 6. 22 listopada, we wtorek – wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy – patronki chórzystów. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszego chóru i Pana Organisty.
 7. W czwartek, 24 listopada, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana, i Towarzyszy.
 8. Przypominamy, że w czasie wizyty duszpasterskiej katechezy przed chrztem nie będzie.
 9. Informujemy również, że w czasie wizyty duszpasterskiej w środę po Mszy św. wieczornej kancelaria nie będzie czynna ponieważ księża wychodzą z wizytą duszpasterską.
 10. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się okres adwentu. Będzie można już nabyć opłatki i świece wigilijne.
 11. Msze Św. roratnie w naszej parafii rozpoczną się 28 listopada i będą od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 18.00. Na poranne msze św. roratnie można zamawiać intencje mszalne.
 12. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Plan wizyty duszpasterskiej jest zamieszczony na naszej stronie internetowej i w gablotach. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii.
 13. W związku z rozpoczętą wizytą duszpasterską, mieszkańców, którzy pragną przyjąć w tym roku księdza w nowo zasiedlanych blokach przy ul. Fasolowej 17, Zapustnej 28 i 30, Batalionu Włochy 22A, Segmenty przy Łamanej 7, Przy Forcie, Dzieci Warszawy 11, Ryżowa 44 i 48, Skoroszewska 7 oraz przy ul. Składkowskiego 3 prosimy o kontakt telefoniczny 22-662-23-23 lub zgłaszanie się osobiste w kancelarii. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 stycznia 2012 roku.
 14. Plan wizyty duszpasterskiej poniżej.
Dzień Pora odwiedzin Adres
21.11.2011, poniedziałek od 1900 Fasolowa 37 i 45
22.11.2011, wtorek od 1900 Łamana 4, 6, 8 i 10
23.11.2011, środa od 1900 Łamana 12, 14, Łamana/Tynkarska i Zapustna 10A
24.11.2011, czwartek od 1900 Zapustna 10, 12 i 12A
25.11.2011, piątek od 1900 Zapustna 10B, 12B i 14
26.11.2011, sobota od 1400 Wizyty duszpasterskiej nie będzie

Trzydziesta trzecia niedziela zwykła – 13 listopada 2011 roku

 1. Każdą drugą niedzielę listopada obchodzimy jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w związku z tym dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc kościołom prześladowanym, a przede wszystkim kościołowi w Sudanie.
 2. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską. W związku z tym mieszkańców, którzy pragną przyjąć w tym roku księdza z wizytą duszpasterską w nowo zasiedlanych blokach przy ul. Fasolowej 17, Zapustnej 28 i 30, Batalionu Włochy 22A, Segmenty przy Łamanej 7, Przy Forcie, Dzieci Warszawy 11, Ryżowa 44 i 48, Skoroszewska 7 oraz przy ul. Składkowskiego 3 prosimy o kontakt telefoniczny 22-662-23-23 lub zgłaszanie się osobiste w kancelarii. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 stycznia 2012 roku.
 3. Informujemy, że w czasie wizyty duszpasterskiej, katechezy przed chrztem nie będzie.
 4. Informujemy, że w czasie wizyty duszpasterskiej w środę po Mszy św. wieczornej kancelaria nie będzie czynna ponieważ księża wychodzą z wizytą duszpasterską.
 5. Plan wizyty zamieszczony jest w internecie, na naszej stronie i w gablotach. Chętnych do rozwieszenia w blokach prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.
 6. 17 listopada, w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
 7. W piątek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 8. W sobotę – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy.
 9. W przyszłą niedzielę, jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii.
 10. Taca z przyszłej niedzieli, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.
 11. 20 listopada – w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny.
 12. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 10.30, odbędzie się obrzęd włączenia kandydatów do grona Ministrantów. Zapraszamy zainteresowanych i Ich rodziny.
 13. Plan wizyty duszpasterskiej poniżej.
Dzień Pora odwiedzin Adres
14.11.2011, poniedziałek od 1900 Fasolowa 13, 13A, 13B i Fasolowa segmenty
15.11.2011, wtorek od 1900 Fasolowa 15, 15A i 19A
16.11.2011, środa od 1900 Fasolowa 36 wszystkie mieszkania
17.11.2011, czwartek od 1900 Fasolowa 21, 23, 32 i 34
18.11.2011, piątek od 1900 Fasolowa 35, 39, 39A i 49
19.11.2011, sobota od 1400 Sklepowa cała z segmentami i Szczera cała z
segmentami

Trzydziesta druga niedziela zwykła – 6 listopada 2011 roku

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Przypominamy, że przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok i jeszcze do 8 listopada włącznie na wypominki roczne i jednorazowe. Za zmarłych modlimy się w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 12.00 oraz na Mszy św. o godz. 18.00 każdego 15 dnia miesiąca.
 3. Również do 8 listopada codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odmawiamy różaniec w intencji dusz polecanych w wypominkach.
 4. W środę, 9 listopada przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej .
 5. W czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i doktora kościoła.
 6. W piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to również Dzień Imienin naszego Ks. Marcina. W przyszłą niedzielę Ks. Marcin będzie częstował cukierkami.
 7. Mając na względzie, że obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, co sprzyja jego rodzinnemu i radosnemu przeżywaniu, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, mocą posiadanych uprawnień, Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski, udziela dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Korzystając z dyspensy Arcybiskup zobowiązuje, aby tego dnia ofiarować dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.
 8. W sobotę, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 9. Każdą drugą niedzielę listopada obchodzimy jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w związku z tym 13 listopada odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc prześladowanym kościołom, a przede wszystkim kościołowi w Sudanie.
 10. Od 14 listopada planujemy rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej. W związku z tym mieszkańców, którzy pragną przyjąć w tym roku księdza z wizytą duszpasterską w nowo zasiedlanych blokach przy ul. Fasolowej 17, Zapustnej 28 i 30, Batalionu Włochy 22A, Segmenty przy Łamanej 7, Przy Forcie, Dzieci Warszawy 11, Ryżowa 44, 46 i 48, Skoroszewska 7 oraz przy ul. Składkowskiego 3 prosimy o kontakt telefoniczny 22-662-23-23 lub zgłaszanie się osobiste w kancelarii. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 stycznia 2012 roku.

Trzydziesta pierwsza niedziela zwykła – 30 października 2011 roku

 1. Przypominamy, że przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok i na wypominki roczne i jednorazowe. Za zmarłych modlimy się w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 12.00 oraz każdego 15 dnia miesiąca o godz. 18.00.
 2. 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 18.00 i 19.30. Mszy św. o godz. 12.00 nie będzie ponieważ będzie odprawiana na cmentarzu Włochowskim o godz. 12.00, a na cmentarzu Solipce o godz. 12.30.
 3. Od 1 listopada do 8 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować tylko za zmarłych.
 4. 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po mszy św. o godz. 18.00 odprawimy procesję po kościele z modlitwą za zmarłych.
 5. 4 listopada w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 6. 4 listopada, przypada 1 piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 rano i po południu od godz. 17.30.
 7. 5 listopada – pierwsza sobota – wyjście księży do chorych.
 8. 6 listopada, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 9. Od 1 listopada b.r. w kościele parafialnym Św. Rodziny zostanie odprawiona Msza Św. gregoriańska w intencji św. p. Ks. Infułata Kazimierza Szklarczyka.
 10. Od 14 listopada planujemy rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej. W związku z tym mieszkańców, którzy pragną przyjąć w tym roku księdza z wizytą duszpasterską w nowo zasiedlanych blokach przy ul. Fasolowej 17, Zapustnej 22 i 30, Batalionu Włochy 22A, Segmenty przy Łamanej 7, Przy Forcie, Dzieci Warszawy 11, Ryżowa 44, 46 i 48, Skoroszewska 7 oraz przy ul. Składkowskiego 3 prosimy o kontakt telefoniczny 22-662-23-23 lub zgłaszanie się osobiste w kancelarii. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 stycznia 2012 roku.
 11. Plan wizyty duszpasterskiej poniżej.
Dzień Pora odwiedzin Adres
14.11.2011, poniedziałek od 1900 Fasolowa 13, 13A, 13B i Fasolowa segmenty
15.11.2011, wtorek od 1900 Fasolowa 15, 15A i 19A
16.11.2011, środa od 1900 Fasolowa 36 wszystkie mieszkania
17.11.2011, czwartek od 1900 Fasolowa 21, 23, 32 i 34
18.11.2011, piątek od 1900 Fasolowa 35, 39, 39A i 49
19.11.2011, sobota od 1400 Sklepowa cała z segmentami i Szczera cała z
segmentami

Trzydziesta niedziela zwykła – 23 października 2011 roku

 1. Dzisiejsza niedziela, to Niedziela Misyjna w związku z tym taca przeznaczona jest na misje.
 2. 28 października, w piątek – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. 29 października, w sobotę, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji + Infułata Kazimierza Szklarczyka w 10 rocznicę śmierci. Był to inicjator budowy naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prowadzi akcję „PODARUJ DZIECIOM KSIĄŻKĘ”, która będzie trwać do końca października, od godziny 10.00 do 12.00 w sali pod zakrystią.
 5. Informacje dotyczące pielgrzymki do Guadelupe – Meksyk zamieszczone są w gablocie przed głównym wejściem.

Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła – 16 października 2011 roku

 1. Dzisiejsza taca, przeznaczona jest, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, na elewację zewnętrzną naszego kościoła.
 2. Również dzisiaj, jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu dzieci. We mszy mogą uczestniczyć również ci, którzy nie mogą być na mszy św. w innym czasie.
 3. Od 15 października przyjmujemy intencje na 2012 rok oraz wypominki roczne i jednorazowe.
 4. Dzisiaj przypada 33 rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II.
 5. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominikantes i communicantes). W związku z tym dzisiaj w naszym kościele przeprowadzane jest liczenie wiernych z podziałem na mężczyzn i kobiety oraz ilość rozdanych komunii świętych. Dlatego prosimy o wychodzenie z kościoła tak, żeby ministranci mogli dokładnie policzyć. Dziękujemy za zrozumienie i dostosowanie się do prośby.
 6. Jutro, w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 7. We wtorek, 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za pracowników Służby Zdrowia.
 8. 19 października, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.
 9. 20 października, w czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
 10. 21 października, w piątek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
 11. 22 października – wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II.
 12. Również w sobotę 22 października o godzinie 19.15 w naszej parafii odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
 13. Jak już informowaliśmy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prowadzi akcję „PODARUJ DZIECIOM KSIĄŻKĘ”. W związku z tym zaprasza dzieci, młodzież i rodziców do jej udziału. Akcja Katolicka prosi, jeśli Państwo mają w domach niepotrzebne książki – lektury, bajki, powieści młodzieżowe, o przekazanie ich innym dzieciom, by także mogły je przeczytać. Akcja Katolicka, zaprasza również dzieci i młodzież – o przyjście, wybranie sobie książki i przeczytanie jej. Książki można przynosić i wybierać w każdą niedzielę do końca października, od godziny 10.00 do 12.00 w sali pod zakrystią.
 14. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii informujemy o rozpoczynających się spotkaniach formacyjnych w grupach. Szczegółowe informacje są zamieszczone w gablocie. Informujemy jednocześnie, że najbliższy tydzień jest ostatnią możliwością zgłaszania się na kurs i deklaracji.
 15. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na misje.
 16. 29 października o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji + Infułata Kazimierza Szklarczyka w 10 rocznicę śmierci. Serdecznie zapraszamy.
 17. Od 2 do 14 grudnia b.r. wierni z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Niedźwiadku, wyjeżdżają na pielgrzymkę do Guadelupe (Meksyk). Opiekunem duchowym na pielgrzymce będzie Kustosz Ks. Roch Walczak. Chętni mogą się zgłaszać do kustosza. Dokładne informacje w gablocie.

Dwudziesta ósma niedziela zwykła – 9 października 2011 roku

 1. Dzisiaj obchodzimy XI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”. W czasie wszystkich Mszy św. dziękujemy Bogu za wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego papieża Jana Pawła II oraz wspieramy duchowo posługę Ojca Świętego Benedykta XVI. Odbywa się również zbiórka do puszek, na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk. Z okazji XI Dnia Papieskiego o godz. 15.00 przed Kościołem Św. Anny odbędzie się galowy koncert. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa w tej uroczystości.
 2. Również dzisiaj po mszy św. o godz. 19.30 chór zaprasza na koncert, który jest próbą generalną przed zaprezentowaniem się naszego chóru na Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii. Wesprzyjmy Ich swoją obecnością.
 3. W czwartek, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana. 4). W sobotę, 15 października – wspomnienie Św. Teresy z Avila, Dziewicy i Doktora Kościoła. Wszystkim solenizantkom życzymy obfitości łask.
 4. Od 15 października przyjmujemy intencje na 2012 rok i wypominki roczne i jednorazowe.
 5. W przyszłą niedzielę, jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. w Ich intencji o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu dzieci. Również taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca na elewację zewnętrzną naszego kościoła.
 6. W najbliższą sobotę, 15 października o godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Niedźwiadku (ul. Zagłoby 37) odbędzie się II Dekanalne Spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza (ministrantów, lektorów i Panów z Asysty ze wszystkich parafii Ursusa i Włoch; pierwsze było w Roku Jubileuszowym – 2000). Zapraszamy na Mszę św. całą naszą Służbę Liturgiczną i wszystkich rodziców naszych chłopców.
 7. Przypominamy, że w sobotę 22 października o godzinie 19.15 w naszej parafii odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
 8. Jak już informowaliśmy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prowadzi akcję „PODARUJ DZIECIOM KSIĄŻKĘ”. W związku z tym zaprasza dzieci, młodzież i rodziców do jej udziału. Akcja Katolicka prosi, jeśli Państwo mają w domach niepotrzebne książki – lektury, bajki, powieści młodzieżowe, o przekazanie ich innym dzieciom, by także mogły je przeczytać. Zaprasza również dzieci i młodzież – o przyjście, wybranie sobie książki i przeczytanie jej. Książki można przynosić i wybierać w każdą niedzielę do końca października, od godziny 10.00 do 12.00 w sali pod zakrystią.
 9. Od 2 do 14 grudnia b.r. wierni z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Niedźwiadku, wyjeżdżają na pielgrzymkę do Guadelupe (Meksyk). Opiekunem duchowym na pielgrzymce będzie Kustosz Ks. Roch Walczak. Chętni mogą się zgłaszać do kustosza. Dokładne informacje w gablocie.

Dwudziesta siódma niedziela zwykła – 2 października 2011 roku

 1. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 2. Wczoraj rozpoczęły się Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W czwartki różaniec poprowadzi młodzież, a w piątek dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w tych nabożeństwach.
 3. 4 października, we wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 4. W środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.
 5. 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 rano i po południu od godz. 17.30.
 6. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższy piątek, 7.10.b.r. o godz. 19.15 w kościele.
 7. W przyszłą niedzielę, 9 października będziemy obchodzili XI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”. W czasie wszystkich Mszy św. podziękujemy Bogu za wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego papieża Jana Pawła II oraz będziemy wspierali duchowo posługę Ojca Świętego Benedykta XVI. Odbędzie się również zbiórka do puszek, na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk. Z okazji XI Dnia Papieskiego o godz. 15.00 przed Kościołem Św. Anny odbędzie się galowy koncert. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa w tej uroczystości.
 8. 9 października, w najbliższą niedzielę o godz. 19.30 chór zaprasza na koncert, który będzie próbą generalną przed zaprezentowaniem się naszego chóru na Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii. Wesprzyjmy Ich swoją obecnością.
 9. W sobotę 22 października o godzinie 19.15 w naszej parafii odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
 10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza dzieci, młodzież i rodziców do udziału w akcji „PODARUJ DZIECIOM KSIĄŻKĘ”. Akcja Katolicka prosi, jeśli Państwo mają w domach niepotrzebne książki – lektury, bajki, powieści młodzieżowe, o przekazanie ich innym dzieciom, by także mogły je przeczytać. Zapraszamy również dzieci i młodzież – o przyjście, wybranie sobie książki i przeczytanie jej. Książki można przynosić i wybierać w każdą niedzielę do końca października, od godziny 10.00 do 12.00 w sali pod zakrystią.
 11. Od 2 do 14 grudnia b.r. wierni z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Niedźwiadku, wyjeżdżają na pielgrzymkę do Guadelupe (Meksyk). Opiekunem duchowym na pielgrzymce będzie Kustosz Ks. Roch Walczak. Chętni mogą się zgłaszać do kustosza. Dokładne informacje w gablocie.

Dwudziesta szósta niedziela zwykła – 25 września 2011 roku

 1. Dzisiaj (jak zapowiadaliśmy) odbywa się zbiórka do puszek na KUL. 27 września, we wtorek – wspomnienie Św. Wincentego A Paulo, Kapłana.
 2. Młodzież z naszej parafii, uczącą się w trzecich klasach gimnazjów, zapraszamy na spotkanie formacyjne przed Sakramentem Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele, w najbliższy wtorek – 29 września o godz. 19.00.
 3. 28 września – wspomnienie św. Wacława, Męczennika.
 4. W środę 28 września przypada 33 rocznica śmierci papieża Jana Pawła I.
 5. W czwartek 29 września – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 6. W piątek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora kościoła.
 7. 1 października – pierwsza sobota miesiąca, – wyjście do chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych, jeżeli tacy są na terenie parafii.
 8. 1 października tj. w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W czwartki różaniec poprowadzi młodzież, a w piątek dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w tych nabożeństwach.
 9. 2 października przypada pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 10. W sobotę 22 października o godzinie 19.15 w naszej parafii odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
 11. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza dzieci, młodzież i rodziców do udziału w akcji „PODARUJ DZIECIOM KSIĄŻKĘ”. Akcja Katolicka prosi, jeśli Państwo mają w domach niepotrzebne książki – lektury, bajki, powieści młodzieżowe, o przekazanie ich innym dzieciom, by także mogły je przeczytać. Zapraszamy również dzieci i młodzież – o przyjście, wybranie sobie książki i przeczytanie jej.
 12. Książki można przynosić i wybierać w każdą niedzielę do końca października, od godziny 10.00 do 12.00 w sali pod zakrystią.

Dwudziesta piąta niedziela zwykła – 18 września 2011 roku

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca na potrzeby naszego kościoła, tym razem na elewację zewnętrzną.
 2. Dzisiaj o 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców, a Msza Św. o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu.
 3. We wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
 4. W środę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 5. W piątek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
 6. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na KUL.

Dwudziesta czwarta niedziela zwykła – 11 września 2011 roku

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. W imieniu Rektora Uczelni i młodzieży kleryckiej składam serdeczne podziękowanie za wsparcie materialne i modlitewne.
 3. Jutro wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 4. We wtorek, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.
 5. 14 września, w środę –Święto Podwyższenia Krzyża Świętego .
 6. 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 7. W piątek – wspomnienie św. Męczennika Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa.
 8. W sobotę, 17 września – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa.
 9. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca na potrzeby naszego kościoła, tym razem na elewację zewnętrzną.
 10. Katechezy dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą i ich rodziców rozpoczną się jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca tj. 18.09.2008 r. o godz. 15.30, a Msza Św. o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu dzieci, które były ochrzczone poza naszą parafią.
 11. Młodzież z naszej parafii, uczącą się w trzecich klasach gimnazjów, zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne przed Sakramentem Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele, w najbliższy wtorek- 13 września o godz. 19.00.
 12. Uczestników tegorocznych kolonii z naszej parafii zapraszamy po Mszy do zakrystii po odbiór zdjęć.

Dwudziesta trzecia niedziela zwykła – 4 września 2011 roku

 1. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. czytany jest list pasterski z okazji Tygodnia Wychowania w Polsce 12-18 września 2011 roku.
 2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. Również dzisiaj z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego o godz.10.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna dla dzieci i młodzieży z naszej parafii z poświęceniem tornistrów, teczek i plecaków.
 4. 8 września, w czwartek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. z kazaniem o godz. 8.00 i 18.00.
 5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 6. Katechezy dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą i ich rodziców rozpoczną się jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca tj. 18.09.2008 r. o godz. 15.30, a Msza Św. o godz. 16.30. Prosimy o przyjście dzieci i rodziców zamieszkujących na terenie naszej parafii. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu dzieci, które były ochrzczone poza naszą parafią.
 7. Spotkania Wspólnoty Charyzmatycznej odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w salce pod zakrystią.
 8. Zapraszamy ministrantów i lektorów na pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne, 10 września o godz. 10.00, w salce nad zakrystią.
 9. Informujemy, że Msza św. w intencji Żywego Różańca Mężczyzn i Niewiast odprawiona zostanie w poniedziałek – 5.09.2011 roku o godz. 8.00. Za zmianę przepraszamy.